Şehit Uzman Çavuş uğurlandı..

Şırnak'taki çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Doğan Balduk, son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Uzman Çavuş uğurlandı..

Şırnak'ta dağlık arazide PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 48'inci Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Uzman Çavuş Doğan Balduk'un İzmir'deki evine ateş düştü. Henüz 2 yıllık evli olan Balduk'un Diyarbakırlı olan annesi Methiye Balduk ile babası Nurettin Balduk terör örgütü PKK'ya lanet yağdırdı.

1/ 8
Şehit Uzman Çavuş uğurlandı..

ŞEHİT AİLESİNDEN PKK'YA LANET

Şırnak'ta şehit düşen 30 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Doğan Balduk'un cenazesi, Diyarbakırlı olan ailesinin yaşadığı İzmir'e getirildi.

2/ 8
Şehit Uzman Çavuş uğurlandı..

Anne ev hanımı Methiye Balduk ile işçi emeklisi baba Nurettin Balduk, sabah saatlerinde şehidin cenazesinin getirildiği İzmir Mevki Asker Hastanesi'ne gitti. Hastaneden İzmir'in Bayraklı İlçesi'ndeki evlerine geri dönen 5 çocuk sahibi çiftten anne Methiye Balduk, kendisini sokakta gözyaşları içinde karşılayan yakınları ve kalabalığa “Ağlamayın, PKK'lıları sevindirmeyin. Ben de ağlamayacağım. Kahrolsun PKK” diye seslendi, ardından baygınlık geçirdi. Anne Balduk, oğluyla en son cuma gecesi telefonla konuştuğunu, kendisine hakkını helal etmesini söylediğini anlattı. Dev Türk bayrağının asılı olduğu evlerinin önünde PKK'ya lanet yağdıran baba Nurettin Balduk da, “Oğuyla en son eşinin görüştüğünü belirterek, “Oğlum annesinden helallik almış” dedi. Acılı baba şehit olan oğluyla gurur duyduğunu söyledi.

3/ 8
Şehit Uzman Çavuş uğurlandı..

TABUTA SARILIP AĞLADILAR

Bir süre sonra Şehit Uzman Çavuş Balduk'un Türk bayrağına sarılı tabutu, askeri araçla evlerinin önüne getirildi. Burada anne Methiye Balduk ve baba Nurettin Balduk başta olmak üzere kardeşleri ve diğer yakınları tabuta sarılıp okşadı. Seher Balduk da 2 yıllık eşinin tabutunu okşayıp öptü.

4/ 8