Şehitler böyle uğurlandı...

İskenderun'da şehit düşen 6 asker, memleketlerine gönderildi.

Şehitler böyle uğurlandı...

İskenderun Deniz İkmal Komutanlığı’na yapılan roketli saldırıda şehit olan 6 askerin cenazeleri helikopterlerle memleketlerine gönderildi. Çevrede toplanan 2000 kişi, her helikopter kalkışında, “Uğurlar olsun” diyerek şehitleri selamladı.

1/ 11
Şehitler böyle uğurlandı...

Önceki gün Piyade Uzman Çavuş Doğan Balduk’un toprağa verildiği İzmir, dün 2 şehit acısı birden yaşadı. Saldırıda şehit düşen İzmirli er Kerem Oğuz Erbay’ın (20) annesi Gül Makina, “Oğlum teröre kurban gitti, savaşarak ölmedi. Savaş olsa ben de giderim. Kahrolsun terör” diyerek ağladı. Şehit Erbay’ın, en son kız arkadaşıyla telefonla konuştuğu, “Nöbete gidiyorum, kendine iyi bak” dediği anlaşıldı.

2/ 11
Şehitler böyle uğurlandı...

İzmir’de Kürtçe ağıtlar

Mardin Kızıltepeli, ailesi İzmir’de yaşayan Serhat Aslan (20) da aynı saldırıda şehit düştü. Şubat ayında askere giden oğlunun acı haberini alan baba Hamit ve anne Hanife Aslan’ın evlerinden Kürtçe ağıtlar yükseldi. Baba Aslan, “Bu bir oyun, 30 yıldır bitmiyor. Hepimizin çocukları ölüyor. Hepimiz kardeşiz” dedi.

3/ 11
Şehitler böyle uğurlandı...

Şehit er Erol Tavukçu (20), Van’ın Muradiye İlçesi’nde yaşayan ailesinin 10 çocuğundan biriydi. 4 ay önce askere giden Tavukçu’nun, önceki akşam 20.00 sıralarında nöbete gitmeden annesi Naciye ve babası Mehmet Emin’le telefonla görüştüğü, “Beni merak etmeyin. Durumum iyi” dediği ortaya çıktı. Baba Tavukçu, oğlunun şehit haberini, kahvede arkadaşlarıyla çay içerken ve oğluyla konuştuğunu, durumunun iyi olduğunu anlatırken aldı. Şehit Erol Tavukçu’nun cenazesi Van’ın Muradiye İlçesi’nde toprağa verildi.

4/ 11