Şemdinlide patlama!

Şemdinli'deki patlama yerinin gündüz görüntüsü.

Şemdinlide patlama!

HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde dün bomba yüklü araçla yapılan saldırının dehşeti bu sabah ortaya çıktı. İlçeyi savaş alanına çeviren 1 kişinin ölümüne 18 kişinin yaralanmasına neden olan patlama yerinde polis sabah saatlerinde inceleme yapıp delil topladı. Öte yandan olay nedeniyle ilçede kepenkler açılmadı.

1/ 21
Şemdinlide patlama!

Şemdinli İlçesi'nde Özel Harekat Polisi'nin zırhlı aracının geçişi sırasında bomba yüklü araçla yapılan saldırı sonrası sabaha kadar polis operasyon yaptı. İlçeye giriş çıkışların yasaklanmasının ardından polis mahalle aralarında ve evlerde saldırıyı gerçekleştirenlerin izini aradı. Öte yandan sabah saatlerinde saldırının büyüklüğü de ortaya çıktı. Patlamanın olduğu araç, parçalanıp hurda yığınına dönerken, polis olay yerinde inceleme yaparak delil topladı.

2/ 21
Şemdinlide patlama!

KEPENKLER AÇILMADI

Bu arada saldırı nedeniyle birçok ev ve işyerinin camları kırılırken, patlamaya yakın bölgelerdeki araçlarda da hasar meydana geldi. Sabah ilçede kepenkler açılmazken, Şemdinli ve Yüksekova İlçesi'ndeki yaralıların durumunun ise iyi olduğu bildirildi. Dünkü saldırıda hayatını kaybeden 11 yaşındaki Faris Demircan'ın cenazesinin Şemdinli Devlet Hastanesi'nde otopsisinin yapılmasından sonra ailesine teslim edileceği belirtildi.

3/ 21
Şemdinlide patlama!

MOBESE KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ İNCELENİYOR

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde bombalı araçla yapılan saldırı sonrası enkaz haline gelen araç olay yerinden kalıdırılırken, polis araştırmasını sürdürüyor. Saatlerce olay yerinde delil toplayan polis, mobese kameralarının görüntülerini inceliyor. Bomba yüklü aracın ne zaman nerden nasıl getirilip park edildiği mobese kameraları görüntüleriyle ortaya çıkacak.

4/ 21