Sevgilisine böyle veda etti

Ukrayna'daki sendika yangınında hayatını kaybeden Rusya yanlısı Andrey Brazevski’nin cenazesinde duygusal anlar yaşandı.

Sevgilisine böyle veda etti

Odessa’da geçtiğimiz hafta yaşanan yangında hayatını kaybeden 27 yaşındaki Brazevski’nin cenaze töreninde kız arkadaşının genç adamın cansız bedenini öpmesi objektiflere yansıdı.

Kiev yanlıları, Rus yanlılarının işgal ettiği sendika binasını ateşe vermiş, olayda 46 kişi hayatını kaybetmişti.

1/ 5
Sevgilisine böyle veda etti

Bu arada Rusya’nın Ukrayna sınırından “askerlerimizi çektik”, NATO’nun ise “bizde böyle bir bilgi yok” açıklamaları sözlü düelloya dönüştü. Rusya ve NATO iddialarını karşılıklı açıklamalarla ikinci kez tekrarladı.

2/ 5
Sevgilisine böyle veda etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dün yaptığı “Ukrayna sınırından askerlerimizi çektik” açıklamasının yankısı ve tartışması bugün de devam ediyor.

3/ 5
Sevgilisine böyle veda etti

Putin'in açıklamasının ardından kendilerinde böyle bilgi olmadığını duyuran NATO’ya Rusya’dan “gerçekleri görmemezlikten geliyorsunuz” cevabı gelmişti. Bunun üzerine NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen bugün tekrar sınırdan çekilme olduğuna dair gelişme ya da bilgi görmediklerini söyledi. Rasmussen, “Gözlerim çok iyi görüyor, ama tekrar ediyorum, Rusya’nın açıklamalarını dikkate aldık. Ancak askerlerin çekildiğine dair bir gelişme görmedik. Gerçekleşmesi halinde bunu takdir eden ilk biz olacağız.” dedi.

4/ 5