Şiddetli rüzgar can aldı

Şiddetli rüzgar çatıyı pazarın üstüne uçurdu,1 kişi öldü 1 kişi yaralandı.

Şiddetli rüzgar can aldı

Gümüşhane’de bir binanın çatısının şiddetli rüzgar nedeniyle halk pazarının bulunduğu caddeye düşmesi sonucu bir kişi öldü, bir kişi yaralandı.

1/ 6
Şiddetli rüzgar can aldı

Olay bugün saat 13.00 sıralarında Hasanbey Mahallesi Hasanbey Caddesi’nde meydana geldi. Saatteki hızı 40 kilometreye ulaşan şiddetli rüzgar ve yaklaşık 15 dakika süren yağmur sonucu 4 katlı bir binanın sacdan yapılan çatısı uçarak önündeki caddede kurulan halk pazarına düştü. Pazarda dolaşan zihinsel engelli 70 yaşındaki Selahattin Özdamar, çatının altında kaldı. Çatı parçalarını kaldıran polis ve çevredekiler, Özdamar’ın cesediyle karşılaştı. Pazarda tezgahı bulunan Gürcistan uyruklu 50 yaşındaki Lia Niriyanaşuili adlı kadın da çatıdan kopan parçaların vücuduna isabet etmesi sonucu hafif yaralandı.

2/ 6
Şiddetli rüzgar can aldı

Olay sonrası bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Selahattin Özdamar’ın cesedi Gümüşhane Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Çatının üzerine düştüğü pazar tezgahlarındaki malların büyük bölümü kullanılamaz hale geldi. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, pazarın bir bölümü de kapatıldı.

3/ 6
Şiddetli rüzgar can aldı

4/ 6