Şifre: Süt ve papatya!

İşte beyaz perdeyi sarsan iddianame

Şifre: Süt ve papatya!

İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından geçen ağustos ayında düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan ve aralarında oyuncular Engin Günaydın, Kenan İmirzalıoğlu, Sarp Apak, Hakan Yılmaz ve Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de bulunduğu 53 kişi hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi.

1/ 7
Şifre: Süt ve papatya!

İLK DURUŞMA 21 MAYIS
"Uyuşturucu madde ticareti yapmak", "Uyuşturucu madde kullanmak ve bulundurmak" iddialarıyla suçlanan 53 sanık hakkında, 2 yıldan 38 yıla kadar hapis istendi. 53 şüpheli, 21 Mayıs 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

2/ 7
Şifre: Süt ve papatya!

'ŞİFRELİ KONUŞTULAR'
Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 10. maddesiyle görevli İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Uysal tarafından hazırlanan 203 sayfalık iddianamede, sanıklarla ilgili iddiaların ayrıntılarına yer verildi. İddianamede şüphelilerin teknik takibe yakalanmamak için şifreli konuştuğu belirtildi. Buna göre şüphelilerin esrar isterken "Klaragis", "Süt" ve "papatya"gibi şifreleri kullandığı öne sürüldü. İddianamede şüphelilerin birçoğunun içici olduklarını belirttikleri vurgulandı.

3/ 7
Şifre: Süt ve papatya!

İddianamede, "Uyuşturucu madde ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 6 ile 17 yıl arasında hapsi istenen ünlü isimlerle ilgili iddialar şöyle:

4/ 7