Şırnak'ta asker ve polis omuz omuza

Şırnak'ta asker ve polis omuz omuza

Şırnak kent merkezinde hendek kazıp barikat kuran PKK'lılara yönelik geçen 14 Mart'ta başlatılan operasyonlarda sona yaklaşılırken, bu güne kadar operasyonlarda toplam 435 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Operasyonlarda PKK'lıların gizlenmeleri ihtimaline karşı çalılık ve otların arasına ateş açılıyor.

1/ 11
Şırnak'ta asker ve polis omuz omuza

Şırnak'ta hendek kazan, bombalı barikat kurun, el yapımı patlayıcı tuzaklayan PKK'lılara yönelik 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu" 74 gündür aralıksız sürüyor. Polis ve Jandarma özel harekat birliklerinin yürüttükleri müşterek operasyon sona yaklaşırken, kent merkezinin yüzde 95'i teröristlerden temizlendiği belirtildi.

2/ 11
Şırnak'ta asker ve polis omuz omuza

Operasyonun yoğunlaştığı Yeni Mahallede dar bir alana sıkıştırılan PKK'lıların, gizlendikleri evler didik didik aranıyor. Yeni Mahalle'de 3 katlı bir binaya yaklaşan güvenlik güçleri, evde teröristlerin olabileceği ihtimaline karşı "teslim ol" çağrısı yaptı. Çağrının ardından 3 katlı binaya ilerleyerek, kontrol altına aldı. Operasyon anı kameraya yansıdı. Operasyonlarda PKK'lıların gizlenmeleri ihtimaline karşı çalılık ve otların arasına uyarı ateşi açıldı.

3/ 11
Şırnak'ta asker ve polis omuz omuza

PKK'lılardan arındırılan Yeşilyurt, İsmetpaşa, Gazipaşa, Dicle, Cumhuriyet ve Bahçelievler mahallelerinde barikatların büyük bölümünü kaldırırken, patlayıcı tuzaklı barikatların imhası da sürdürüyor. Yüzde 95'i tamamlanan operasyonda 65'i sağ ve yaralı yakalanırken, toplamda 435 PKK'lı etkisiz hale getirildiği belirtildi.

4/ 11