Şişlide olaylı gün !

Hatip Dicle'nin milletvekilliğinin düşürülmesini protesto eden grup Şişli'yi karıştırdı !

Şişlide olaylı gün !

Hatip Dicle'nin vekilliğinin iadesi ve tutuklu vekillerin serbest bırakılması için bir araya gelen grup polisin sert müdahalesiyle dağıtıldı...

1/ 31
Şişlide olaylı gün !

Hatip Dicle’nin vekilliğinin iadesi ve tutuklu vekillerin serbest bırakılması için bir araya gelen grup polisin sert müdahalesiyle dağıtıldı. Polis, grubun önünde yer alan milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü, Sırrı Süreyya Önder, Sebahat Tuncel ve Levent Tüzel’i de dinlemedi.

2/ 31
Şişlide olaylı gün !

MİLLETVEKİLLİĞİ düşürülen Hatip Dicle ile milletvekili seçildikleri halde tutuklu olarak kaldıkları cezaevinden çıkarılmayan milletvekillerine destek için Şişli’de bir araya gelen yaklaşık 1500 kişilik gruba polis müdahale etti. Milletvekilleri Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü, Levent Tüzel ve Sırrı Süreyya Önder de gruba destek verdi. Sırrı Süreyya Önder ile Sebahat Tuncel, polisin kullandığı biber gazından etkilendi.

3/ 31
Şişlide olaylı gün !

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun desteklediği, tutuklu bulundukları cezaevlerinden çıkarılmayan milletvekillerinin yanında olduklarını göstermek isteyenler, saat 14. 00’den itibaren çeşitli ilçelerden otobüslerle Şişli Meydanı’na geldi. Bu sırada PKK elebaşı Öcalan ve Hatip Dicle lehine sloganlar atıldı. Grup buradan hareket ederek Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi. Polis izin vermeyince arbede yaşandı, polis biber gazı kullandı. Biber gazından trafik kesilmediği için çevredeki vatandaşlar da etkilendi.

4/ 31