Şok iddiaya şok yanıt

Kumburgaz'da 5 kişi denizde kayboldu

Şok iddiaya şok yanıtİstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Kumburgaz'da kaybolan 5 gencin deniz otobüsündeki yolcular tarafından görülüp kaptana ihbarda bulunulduğu iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

(DHA)

1/ 16
Şok iddiaya şok yanıt


"KAPTANA BİR İHBAR ULAŞMIŞTIR"

Yapılan açıklama şu şekilde:
"İDO’nun 17 Ağustos Pazar günkü, saat 17:00 Avşa kalkışlı Avşa-Marmara Adası-Yenikapı seferini yapan Kemal Reis-5 deniz otobüsünde, seyir sırasında, bir yolcudan geminin kaptanına bir ihbar ulaşmıştır. Yolcu tarafından, gemi personeli aracılığıyla kaptana iletilen bu ihbara göre, yolcular geminin açıklarında hareket eden bir şey gördüklerini, bunun içinde insan barındıran bir kayık yahut başka bir araç olabileceğinden şüphe ettiklerini bildirmişlerdir"
 

2/ 16
Şok iddiaya şok yanıt


"HERHANGİ BİR BULGUYA RASTLAMAMIŞ"

"Bunun üzerine, zorlu hava şartlarında gerçekleşen deniz yolculuğuna rağmen, kaptan gerek radar, gerekse, dürbün ve gözle tüm kontrollerini gerçekleştirmiştir. Kaptanın yaptığı kontrollerde herhangi bir bulguya rastlamamış, bunun üzerine kaptan, yolcuların yaptığı ihbarı esas alarak, derhal Kıyı Emniyeti’ni, bağlı sektör Marmara’yı 14. Kanal’dan aramış, bulundukları koordinatı ve ihbar edilen olayın mevkiini bildirmiştir, ihbarın alındığının teyidini yapmıştır.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur"

 

3/ 16
Şok iddiaya şok yanıt

VALİ MUTLU: GENÇLERİMİZ İÇİN FAALİYETLERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Kumburgaz'da kaybolan 5 genci arama çalışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Mutlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "4 gündür yoğun aramalarımıza rağmen bulunamayan gençlerimiz için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Allah'tan ümit kesilmez, ailelerimize sabırlar. Marmara'da kaybolan 5 gencimizi, bugün de 1 helikopter 1 uçak 4 Sahil Güvenlik 3 Deniz Kuv.Komt.lığı gemisi ve diğer birimlerle yoğun arıyoruz" dedi.

4/ 16