Sokak köpeğine çivili sopayla işkence

Sokak köpeğine çivili sopayla işkence

Sokak köpeğine çivili sopayla işkence

Bir reklam ajansında tasarımcı olarak çalışan Pınar Şeker, her hafta sonu sokak hayvanlarını beslemek amacıyla arkadaşı Esra Şenbaş ile gittiği yerlerden birinin de Yenimahalle Yaylacık Kuzey Yıldızı bölgesi olduğunu söyledi.

1/ 11
Sokak köpeğine çivili sopayla işkence

Bölgede hayvanların zehirlenip, sık sık şiddet yoluyla öldürülmesine rastladıklarını belirten Şeker, "Köpeklerin dövüştürüldüğüne dair bilgiler aldık, ancak henüz ispatlayamadık. 7 Aralık Pazar günü aynı bölgede kardeşim Rumeysa Şeker tarafından yüzü kan içerisinde ve kafası şiş olan bir köpek haberi aldım. Arkadaşlarımın da yardımıyla köpeği HS Veteriner Kliniğine yatışını yaptırdık. Veterinerimiz Hüseyin Solak'ın verdiği ilk bilgiler, çivili bir sopa ya da sivri bir şeyle yüzüne ve kafasına ölümcül darbeler almış olduğu yönündeydi. Tahminlere göre olay yeni olmamış ve bu şekilde günlerce yaşamış olması bile bir mucize" dedi.

2/ 11
Sokak köpeğine çivili sopayla işkence

İŞKENCENİN ÖNÜNE GEÇEMİYORUZ


Ölümcül darbelerle işkence gören köpeği sosyal medyada 'Garip' ismiyle paylaştıklarını belirten Pınar Şeker, 25 bin defa tıklanıp görüntülendiğini kaydetti.

3/ 11
Sokak köpeğine çivili sopayla işkence

Şeker, "Artık duyarlı insan kitlesi artıyor, ancak amaç daha fazlasını bilinçlendirmek olmalı. Çünkü artık çocuklar, gençler bile hayvanlara işkence ediyor. Hukuksal anlamda yaptırımlar olmadığı için, işkencenin önüne geçemiyoruz. Bir hayvana işkence ederek öldüren kişi 2 bin lira gibi küçük bir meblağ ile olaydan sıyrılabiliyor. Basına yansımamış olan bunun gibi binlerce olay var. Hayvanlar bizim dünyayı paylaştığımız diğer canlılar. Yazın susuz, kışın karın, yağmurun altında aç kalıyorlar. İnsanların çocuklarını hayvan sevgisi ile büyütmeleri, onlara zarar vermemeleri, mevsimsel olarak korunaklı alanların yapılmasına dair yönlendirici kamu spotları oluşturulmalı. Biz hayvan severler olarak her şeye tam anlamıyla yetemiyoruz. Özellikle de kanun bizi desteklemezken" diye konuştu.

4/ 11