İşte sosyal medyadaki Zeytin Dalı yalanları !

Zeytin Dalı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte Türkiye düşmanları sosyal medyada yalan fotoğraflarla kara propagandaya başladı. İşte o yalan fotoğrafların aslı...

İşte sosyal medyadaki Zeytin Dalı yalanları !

Afrin'de dün kırıma uğrayan helikopterde 2 askerimiz şehit olmuştu. Terör örgütü yandaşları ise sosyal medyada bir video paylaşıp helikopterde aslında 14 askerin şehit olduğu yalanını yaymaya çalıştı.

Ancak yaydıkları videoda, aslında JÖH timi tarafından Tunceli'de öldürülen 14 PKK'lı teröristin görüntüleri vardı.

Mart 2017'de Tunceli’de, insansız hava aracı ile tespit edilen bir grup PKK’lı teröristin etkisiz hale getirilmesi için sabaha karşı harekat düzenlenmişti. Çatışmalar devam ederken aralarında örgütün üst düzey sorumlularının da bulunduğu 14 PKK’lı teröristin öldürüldüğü açıklanmıştı. Teröristlerin cesetleri helikopterle alınarak kimlik tespiti için Adli Tıp'a götürülmüştü.

1/ 52
İşte sosyal medyadaki Zeytin Dalı yalanları !

Terör örgütü PYD/PKK destekçisi sosyal medya hesapları, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamak için bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını montajlayarak kullandı.

2/ 52
İşte sosyal medyadaki Zeytin Dalı yalanları !

Terör örgütü yandaşları, kendi sosyal medya hesaplarından, "Türkiye DEAŞ'e destek veriyor" yalanıyla bir fotoğraf paylaştı. Türkmen muhalif bir grubun DEAŞ militanı gibi gösterilmeye çalışıldığı fotoğrafta, Türk bayrağının altına da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görseli montajlandı.

3/ 52
İşte sosyal medyadaki Zeytin Dalı yalanları !

PKK KENDİ YAPTIĞI SALDIRIYI TSK'YA MAL ETMEK İSTEDİ

Terör örgütü PYD/PKK'ya yakın sosyal medya hesapları, PYD/PKK'nın Azez'e yaptığı hastane saldırısı üzerinden Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nı karalamaya çalıştı.


4/ 52