Sosyete hırsızları yakalandı

İstanbul'da sosyeteyi soyan hırsızlık çetesi sonunda yakayı ele verdi.

Sosyete hırsızları yakalandı

İstanbul’da son model otomobili ve 5 bin Euro değerinde Vertu telefonu ile müşteri gibi gittiği sosyete barlarında cüzdan ve kredi kartı hırsızlığı yapan iki kişi yakalandı. Güvenlik kameraları tarafından görüntülenen zanlıların cüzdanları çaldıktan sonra içinden kredi kartlarını alıp tekrar yerine koydukları böylece mağdur fark etmeden binlerce liralık harcama yaptıkları öğrenildi.

1/ 13
Sosyete hırsızları yakalandı

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yaklaşık 3 aydır devam eden takibin ardından sosyetenin gittiği barlarda hırsızlık yapan kişileri yakalamak operasyon yapıldı. Polis Bayram A.(38) ile Muhittin D.'nin (39) kimliklerine otomobillerini satıp yeni bir araç aldıklarında ulaştı. Son aldıkları otomobilin plaka bilgileri doğrultusunda Kartal’da bir adrese baskın yapan ekipler 28 sabıkalı Bayra A. ile 13 sabıkalı Muhittin D.’yi gözaltına aldı. Bayram A. ile Muhitten D.'nin Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Işıl Baş'ın nakit 1300 lirası ile kredi kartından 8 bin lirasını çaldığı da ortaya çıktı.

2/ 13
Sosyete hırsızları yakalandı

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'nde sorgulanan zanlıların gerçekleştirdikleri eylemler sırasında güvenlik kameraları tarafından da görüntülendiği belirlendi. Görüntülerde müşteri gibi içeri giren kişilerin büyük bir rahatlık içinde oturup sipariş verdikleri görüldü.

3/ 13
Sosyete hırsızları yakalandı

Daha sonra zanlılardan Bayram A.’nın ceketini oturduğu sandalyenin arkasına astığı, bir süre sonrada ona bitişik olarak asılan kurbanın ceketine sanki kendi ceketiymiş gibi el atarak cüzdanı çaldığı tespit edildi. Çaldığı cüzdanı sanki kendi cüzdanıymış gibi inceleyen içinden kredi kartı ve nakit paraları alan zanlıların daha sonra cüzdanı aldıkları cekete geri koydukları öğrenildi.

4/ 13