Takma adı Aylin, asıl adı Kerim

Köln’de bir gurbetçi travesti kendisine takma adı Aylin yerine, gerçek adı Kerim diye hitap eden ve dalga geçen polislere karşı gelince gözaltına alındı.

Takma adı Aylin, asıl adı Kerim

Köln’de bir gurbetçi travesti kendisine takma adı Aylin yerine, gerçek adı Kerim diye hitap eden ve dalga geçen polislere karşı gelince gözaltına alındı. Olay ülkede ayrımcılık tartışması başlattı

1/ 7
Takma adı Aylin, asıl adı Kerim

Ehliyetindeki adı Kerim

Almanya’da Türkler’in yoğun yaşadığı Köln kentinde etnik ayrımcılıktan sonra cinsel ayırımcılık da tartışma konusu oldu. Polis, önceki gece içinde iki kadın olan bir otomobili çevirdi. Alkol kontrolü yapıldıktan sonra sürücüden ehliyeti ve ruhsatı istendi.

2/ 7
Takma adı Aylin, asıl adı Kerim

İsminin Aylin olduğunu söyleyen kadın belgelerinin yanında olmadığını söyledi. Bunun üzerine, telsizden kimlik kontrolü yapıldı ve sürücünün asıl adının Kerim Z. olduğu ortaya çıktı.

3/ 7
Takma adı Aylin, asıl adı Kerim

“Göğüsleri olan erkeksin”

Bunun üzerine polisler, sürücüye Kerim demeye başladı. Kendisine takma ismiyle hitap etmeleri gerektiğini söyleyen gurbetçi, polise derdini anlatamadı. Hatta polislerden biri ona, “Benim için göğüsleri olan bir erkeksin” diye bağırdı. Aylin, polise karşı geldiği için gözaltına alındı. 8 Temmuz’da görülecek davada, Aylin de polisleri kendisine ayırımcılık yapmakla suçluyor.

4/ 7