Taksimde canlı bomba !

İstanbul Taksim'de Çevik Kuvvet ekibine saldırı düzenlendi.

Taksimde canlı bomba !

Taksim'de Çevik Kuvvet Ekipleri'nin bulunduğu noktada saat 10.30'da meydana gelen patlamada 6'sı sivil, 9'u polis 15 kişi yaralandı.

1/ 48
Taksimde canlı bomba !

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, olay yerinde yerde yatan cesedin büyük olasılıkla canlı bomba olduğunu söyledi. Çapkın, Taksim İlk Yardım Hastanesi'nde gazetecilerin soruları üzerine, “9'u polis 15 yaralımız var. Şehidimiz yok. Saldırgan erkek, polis aracına yönelik saldırıda bulundu. Araç içine girmek istemiş ama giremeden patlama meydana geliyor” dedi.

2/ 48
Taksimde canlı bomba !

24 saat görev yapan Taksim'deki Çevik Kuvvet Ekipleri'nin bulunduğu noktada meydana gelen patlama üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans ekibi gönderildi. Yaralılar çevredeki hastanelere sevkedildi. İkinci bir patlama olasılığı dikkate alınarak olay yeri ve çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı. Taksim Meydanı'na giriş ve çıkışlar kapatıldı. Bu arada, polis telsizinden yapılan anonsla bütün emniyet birimleri alarma geçirildi.

3/ 48
Taksimde canlı bomba !

Olay yerinde üzeri gazete ile kapalı yerde yatan ve canlı bomba olduğu sanılan erkek kişinin fotoğrafları çekildi, cesedi kaldırıldı. Bu arada polis helikopteri Taksim ve çevresinde de uçuş yaptı. Olay yerine barikat kuruldu ve gazetecilerin yaklaşmasına izin verilmedi. Olay yerinde patlamayla ilgili parçalar uzman polis ekipleri tarafından toplanıyor.

4/ 48