Tam 700 yıllık bir dev !
Kütahya’nın Simav ilçesine 6 kilometre uzaklıktaki Gökçeler köyündeki 7 asırlık anıt ağaç ilgi görüyor.
![Tam 700 yıllık bir dev ! - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw500h332q95gc/files/2019/3/8/4997810/4997810_0.jpg)
Vatandaşların piknik ve harman yeri olarak kullandıkları alanda bulunan 700 yaşındaki çınar ağacının, kaderiyle baş başa bırakıldığı ve korunması gerektiği belirtiliyor.
![Tam 700 yıllık bir dev ! - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw500h332q95gc/files/2019/3/8/4997810/4997810_1.jpg)
Ağır doğa şartlarına rağmen heybetiyle yıllara meydan okuyan asırlık çınar ağacı yoldan geçen herkesin dikkatini çekiyor ve doğa fotoğrafçılarının ilgi odağı oluyor.
![Tam 700 yıllık bir dev ! - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw500h332q95gc/files/2019/3/8/4997810/4997810_2.jpg)
Alınan bilgiye göre, Gökçeler köyündeki 7 asırlık çınar ağacı 10 yıl önce Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından anıt ağaç olarak tescillendi.
![Tam 700 yıllık bir dev ! - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw500h332q95gc/files/2019/3/8/4997810/4997810_3.jpg)
Yaklaşık 20 metre yüksekliğinde, 5 metre gövde çapındaki çınar hakkında konuşan İsmail Türkoğlu (71) “ Köyümüzdeki bu çınar ağacı 700 yıllık olarak tahmin edilmektedir. Bizim çocukluğumuz buralarda geçti, çınarın etrafında oyun oynardık. Kapısı gibi görünen yerden içerisine girerdik. 15 -16 kişilik arkadaş grubumuzla bu çınarın içine girip oyun oynardık” dedi.