Tatilcilerin otel isyanı

Tatilcilerin otel isyanı

Tatilcilerin otel isyanı!
MUĞLA’nın Milas İlçesi’ndeki 5 yıldızlı bir turistik tesiste çeşitli tur şirketleri ve internet aracılığıyla rezervasyon yaptırıp Ramazan bayramı tatili için gelenler odaların temizlenmediğini, yemeklerin çok kötü, yüzme havuzunun kirli olduğunu, suların akmadığını öne sürdü, otel yetkilileriyle tartışıp paralarını istedi. Paralarının iade edilmediğini, hakarete uğradıklarını ileri süren tatilciler, jandarmaya başvurdu, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

1/ 22
Tatilcilerin otel isyanı

Milas İlçesi’ne bağlı Boğaziçi Köyü’ndeki 5 yıldızlı otelde bayram için aylar öncesinden rezervasyon yaptıran ve 700-1500 TL ücret ödeyen çok sayıda tatilci, geçen cumartesi günü tesise geldi. Tesisteki odaların yatılamayacak kirlilikte, yemeklerin yenilemeyecek kadar kötü olduğunu ve mutfağın belediye tarafından mühürlendiğini öne süren tatilciler, görevlilerden şartların düzeltilmesini, odaların temizlenmesini, yemeklerin 5 yıldızlı tesise yakışır ve hijyen içinde verilmesini istedi. İddiaya göre, bunun üzerine tatilcilerle otel personeli arasında tartışmalar çıktı. Bazı tatilciler parasını istedi, alamayınca Güllük jandarmasına ve Milas Cumhuriyet Savcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundu. Toplanan çok sayıda imzalı dilekçe, jandarma ve savcılığa verildi. Turistik tesisten Güllük jandarmasına gitmek için, önlerinde giden jandarma minibüsünün arkasına sıralanan çok sayıda otomobil düğün konvoyunu andırdı.

2/ 22
Tatilcilerin otel isyanı

Güllük jandarmada toplanan tursitler, karşılaştıkları tesise tepki gösterdi. Tatil için aylar öncesinden kişi başı 580 TL verip İzmir’den iki kızıyla birlikte tatile gelen İpek Başar, "2 gün önce tatile geldik. 5 yıldızlı dedikleri tesiste bırakın yıldızı insan barınmaz. ’Şartları düzeltin, bizi başka bir yere nakledin veya paramızı geri verin’ dedik, duş alamadık, yataklar pislikten geçilmiyor. Muhatap bulamadık, hem de, ’Tatil yapacaksanız bu şartlarda yapın’, önerisini duyunca, toplu halde tesisi terk edip jandarmaya geldik. Bayram zehir olmasın. Sabrederiz düzelir dedik ancak düzelmediği gibi hakaretlere maruz kaldık" dedi.

3/ 22
Tatilcilerin otel isyanı

Ailesi ile birlikte İzmir’den tatile gelen İzmir Barosu avukatlarından Yaşar Aras ise tatilcilerden topladığı imzalar ve tesisin durumunu anlatan dilekçe ile hukuk mücadelesini başlattığını belirtti. Aras, şöyle konuştu;

4/ 22