Tavşan adası köpek istilasına uğradı

Bodrum İlçesi'ne bağlı Gümüşlük Beldesi'nde yer alan Tavşan Adası, köpeklerin istilasına uğradı.

Tavşan adası köpek istilasına uğradı

HER yıl on binlerce turistin ziyaret ettiği, Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Gümüşlük Beldesi'nde yer alan Tavşan Adası, köpeklerin istilasına uğradı. Suların iyice çekilmesiyle, zaten yürüyerek geçilebilen adaya akın eden köpekler, tavşanlara saldırdı. 100'e yakın tavşan köpekler tarafından parçalanırken, adayı leş kokusu sardı.

1/ 14
Tavşan adası köpek istilasına uğradı

M.Ö. 2500 yıllarına ait Myndos Antik Kenti'nin kalıntılarını görmek için adaya gelen turistler, kötü koku nedeniyle ziyaretlerini yarıda kesmek zorunda kaldı. Parçalanmış tavşan leşlerini gören yerli- yabancı tatilciler, burunlarını tutarak, vakit geçirmeden adayı terk etti, hayvan katliamına tepkilerini dile getirdi. Gümüşlük'te aç kalan köpeklerin, özellikle geceleri adaya geçerek, turistlerin havuç ve marullarla besledikleri tavşanları yakalayıp parçaladığı belirlendi.

2/ 14
Tavşan adası köpek istilasına uğradı

50 kişilik Danimarkalı ve Belçikalı turist grubunu adaya getiren Scanway Turizm Acentesi rehberi Damien Hoolstern, "Yaklaşık 10 yıldır Bodrum'da turistleri tarihi ve doğa güzellikleriyle ünlü mekanlarda gezdiriyorum. Tavşan Adası'nda tur güzergahındaki en önemli duraklarımızın başında geliyordu.

3/ 14
Tavşan adası köpek istilasına uğradı

Adaya yaklaştığımızda gelen pis koku nedeniyle bazı turistler geri dönmek zorunda kaldı. Adaya geçebilenler ise kokudan fazla duramadı. Adaya tavşanlar çok farklı bir güzellik veriyordu.

4/ 14