TBMM yeni yasama yılına başladı

TBMM’nin seçimden önceki son yasama yılı dün Cumhurbaşkanı Gül’ün açılış konuşmasıyla start aldı.

TBMM yeni yasama yılına başladı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Koşaner ve Kuvvet Komutanları Gül’ün konuşmasını locadan izledi. Baykal ise konuşmayı CHP’nin kadın vekilleri Serter, Arıtman ve Baytok’la aynı sırada izledi. Grup Gül, gelirken ayağa kalkmadı.

1/ 51
TBMM yeni yasama yılına başladı


TBMM’nin seçimden önceki son yasama yılı dün Cumhurbaşkanı Gül’ün açılış konuşmasıyla start aldı. Meclis’in açılışına CHP’nin yeni yönetiminin “Gül” açılımı ve bunun partide yarattığı bölünme damga vurdu. Gül’ün Genel Kurul salonunda karşılanması sırasında CHP ayağa kalkıp kalkmama konusunda bölündü. Genel Kurul’da ilk kez “Genel Başkan” sıfatıyla yerini alan Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere çok sayıda milletvekili, Deniz Baykal döneminin aksine bu kez Cumhurbaşkanı’nı ayağa kalkarak ancak alkışlamaksızın karşıladılar. Eski Genel Başkan Deniz Baykal ve kendisine yakın bir grup milletvekilinin yanı sıra aralarında Çetin Soysal’ın da bulunduğu bazı CHP‘liler ise geçmişte olduğu gibi yine Gül’ün gelişi sırasında yerlerinde oturmayı tercih ettiler.

2/ 51
TBMM yeni yasama yılına başladı

ÇİÇEKLİ KARŞILAMA: TBMM Başkanı Şahin, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da tüm milletvekillerinin masalarına kırmızı beyaz çiçekler koydurdu ve yeni yasama döneminin hayırlı olmasını diledi. Çiçekler masalarda ilginç bir görüntü oluştururken çoğu milletvekili bunları masalarda bırakmayı tercih etti.

3/ 51
TBMM yeni yasama yılına başladı

BAYTOK YER DEĞİŞTİRDİ: Gül’ün girişi sırasında Baykal’ın arkasında oturan CHP Ankara Milletvekili Nesrin Baytok daha sonra yer değiştirerek Baykal’a biraz daha uzak olan Canan Arıtman’ın yanına geçti.

4/ 51