Tehlikeli değilmiş!

Tehlikeli değilmiş!

Trabzon'un Köprübaşı İlçesi Beşköy Beldesi'nde dere yatağında inşa edilen ve ilköğretim okulu olarak kullanılan binanın her an yıkılabileceği yolundaki iddialar yalanlandı.

1/ 8
Tehlikeli değilmiş!

Trabzon Vali Vekili Kamil Sarıaslan, "Binada heyelan ve sel riski olmayıp teknik elemanların raporları çerçevesinde hizmet vermeye devam etmektedir" dedi.

2/ 8
Tehlikeli değilmiş!

Ulusal bir gazetede yer alan 'Akıl Kayması' başlıklı haberde, Beşköy Beldesi'nde belediyenin dere yatağında olduğu için yıkılabileceği gerekçesiyle boşalttığı binanın okula dönüştürüldüğü ileri sürüldü. 150 öğrencinin öğretim gördüğü Adnan Kahveci İlköğretim Okulu'nun çevresinde kaya düşmesi, HES borusu patlaması ve çığ tehlikelerinin bulunduğu iddia edildi.

3/ 8
Tehlikeli değilmiş!

VALİ VEKİLİ: RİSK YOK

Trabzon Vali Vekili Kamil Sarıaslan ve Beşköy Belediye Başkanı Yahya Narmanlı, Trabzon Valiliği'nde konuyla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Vali Vekili Kamil Sarıaslan, toplantıda şunları söyledi:

"Anılan okul 1998 yılında gerçekleşen sel felaketinde sonra, 2003 yılında belediye binası olarak inşa edilmiş olup, daha sonra belediye yeni binasında hizmet vermeye başladıktan sonra Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nün teknik elemanlarının uygun görüşü doğrultusunda devredilmiştir. Anılan bina, bu tarihten itibaren Adnan Kahveci İlköğretim Okulu olarak hizmet vermektedir. Dolaysıyla okul haberde iddia edildiği gibi heyelan ve sel riski olmayıp teknik elemanların raporları çerçevesinde hizmet vermeye devam etmektedir."

4/ 8