Tekirdağ sahili yosun tarlasına döndü
Marmara Denizi'nde etkili olan lodos nedeniyle Tekirdağ sahili yosunla kaplandı. Belediye ekipleri temizlik çalışması başlattı.
![Tekirdağ sahili yosun tarlasına döndü - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/11/07/tekirdagda-sahil-yosunla-kaplandi-3-nlsy.jpg)
Marmara Denizi’nde geçen günlerde etkili olan şiddetli lodos nedeniyle denizin dibinden kopan yosunlar, Tekirdağ sahilini kapladı. Süleymanpaşa ilçesi kıyısında biriken yosunlar, sahil şeridini yer yer kahverengiye boyadı.
![Tekirdağ sahili yosun tarlasına döndü - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/11/07/tekirdagda-sahil-yosunla-kaplandi-3-yunr.jpg)
Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri, yosunları temizlemek için çalışma başlattı.
![Tekirdağ sahili yosun tarlasına döndü - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/11/07/tekirdagda-sahil-yosunla-kaplandi-3-vuoo.jpg)
Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, Marmara Denizi'nde 3 gündür sert lodosun yaşandığını söyledi.
![Tekirdağ sahili yosun tarlasına döndü - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2023/11/07/tekirdagda-sahil-yosunla-kaplandi-3-w7j4.jpg)
Pehlivanoğlu, "3 günden beri esen sert lodosla beraber, açıktan gelen otlar kıyıya vurdu. Vatandaşlarımızın bu konuda herhangi bir telaş yapmalarına gerek yok. Bu mevsimler bir denge. İnşallah havaların karayel esmesiyle beraber kıyılardaki otlar tekrar açıklara gidecek ve orada batacak. Kıyılarımız inşallah tertemiz olacak. Belediyemiz yosunları toplamak için çalışıyor" dedi.