Toktamış Ateşe son görev

Toktamış Ateşe son görev

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde organ yetmezliği sonucu hayatını kaybeden ve bugün toprağa verilecek olan Prof. Dr. Toktamış Ateş için uzun yıllar görev yaptığı İstanbul Üniversitesi'nde tören düzenlendi.

1/ 16
Toktamış Ateşe son görev

Törende bir konuşma yapan ÖDP eski Genel Başkanı Ufuk Uras, Ateş’in hoşgörüsünden bahsetti. Uras, “ Türkiye’nin çok çalkantılı yakın tarihinde her zaman inatla birlikte yaşama kültürünü birarada siyaset yapmayı hoşgörüyü ve diyalogu savundu. Ülkesini ve ülkesinin değerlerini her zaman çok sevdi. Bu değerleri hiçbir şekilde birbiriyle vuruşturmadı, birbiriyle kavuşturmayı tercih etti. Birçok konuda farklı düşündüğümüzü bilmesine karşın asistanlığını yapmasını önermesi, o engin hoşgörünün sonucudur. Onunla beraber iktisat dergisini çıkardık. İktisat fakültesi mezunları cemiyeti haftalarını düzenledik. Sendika seminerlerine gittik “ dedi.

2/ 16
Toktamış Ateşe son görev

Rektörlük binasındaki törene Ateş’in eşi Prof. Dr. Nevin Ateş ile kızı Ayşegül Ateş ve birlikte çalıştığı öğretim üyeleri katıldı.

3/ 16
Toktamış Ateşe son görev

İstanbul Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mahmut Ak ise “ Toktamış Hocamız yetiştirdiği öğrencileri, verdiği dersleri ve yazdığı eserleri konusunda üniversitemize akademisyen yetiştirme konusunda özverili çalışmalar yürütmüştür. Kendisine bundan dolayı gönülden müteşekkiriz. Üniversitemiz kendisine hizmetleri dolayısıyla minnettardır “ diye konuştu.

4/ 16