Tonlarca balık kıyıya vurdu! Kovasını alan sahile akın etti
Bartın’ın Amasra ilçesinde deniz suyunun soğuması nedeniyle tonlarca balık kıyıya vururdu. Balıkları toplamak isteyen yüzlerce kişi ellerinde kova, çuval ve poşetlerle sahile akın etti.
![Tonlarca balık kıyıya vurdu! Kovasını alan sahile akın etti - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h535q95gc/storage/files/images/2021/09/08/tonlarca-balik-kiyiya-vurdu-kovasi-JbHu.jpg)
Kadını erkeği çok sayıda vatandaşın ellerinde fenerlerle kıyıda biriken balıkları topladığı anlar ilginç görüntü oluşturdu.
![Tonlarca balık kıyıya vurdu! Kovasını alan sahile akın etti - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h535q95gc/storage/files/images/2021/09/08/tonlarca-balik-kiyiya-vurdu-kovasi-SwV4.jpg)
Vatandaşlardan Ramazan Şen, poyraz esmesi nedeniyle deniz suyunun soğuduğunu ve 2 akşamdır ciddi bir balık akını olduğunu söyledi.
![Tonlarca balık kıyıya vurdu! Kovasını alan sahile akın etti - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h535q95gc/storage/files/images/2021/09/08/tonlarca-balik-kiyiya-vurdu-kovasi-HDul.jpg)
Şen, "Ben de bu akşam yaklaşık 40 kilo balık topladım. Kendim denizciyim ama şimdiye kadar böyle bir şey görmedim. Büyüklerimiz 20 yıl önce böyle bir şey olduğunu söylüyor ama bu kadar da değilmiş. Bu akşam yüzlerce kişi balığa doydu." dedi.
![Tonlarca balık kıyıya vurdu! Kovasını alan sahile akın etti - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw800h535q95gc/storage/files/images/2021/09/08/tonlarca-balik-kiyiya-vurdu-kovasi-hq1L.jpg)
Köy sakinlerinden Nevzat Yelkenci de denizin ani soğuması nedeniyle tonlarca istavritin sahile vurduğunu ve birçok kişi gibi kendisinin de kovalarla sahile geldiğini belirterek, "Burada 100 kilo toplayan var. Daha önce de bu olayı yaşamıştık ama böylesi olmamıştı." ifadesini kullandı.