TSK'dan Ege'de gövde gösterisi

TSK'dan Ege'de gövde gösterisi

TSK'dan Ege'de gövde gösterisi

Ege Denizi'nin uluslararası sularında, Türkiye'nin en kapsamlı şekilde icra ettiği Deniz Aslanı 2014 Arama Kurtarma Tatbikatı, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile Türk Arama Kurtarma Teşkilatında yer alan Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı İç Sular Düzenleme Genel Müdürlüğü'nün, katılımıyla fiili olarak başladı.

1/ 13
TSK'dan Ege'de gövde gösterisi

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları arasındaki müşterek çalışma yeteneğinin artmasını sağlayacak olan tatbikatta, son teknoloji ile donatılmış olan TCSG Umut ile TCSG Güven arama kurtarma gemileri de, ilk kez görev aldı. Senaryo gereği, kaza yapan yolcu gemisindeki yolcuların ve kazazedelerin kurtarıldığı ilk tatbikatta görev alan birimler, üstün başarılarıyla göz doldurdu.

2/ 13
TSK'dan Ege'de gövde gösterisi

Deniz Aslanı 2014 Arama Kurtarma Tatbikatı, kıyıdan 10 deniz mili uzaklıkta Ege Denizi'nin uluslararası sularında gerçekleştirdi. Arama kurtarma faaliyetleri konusunda en kapsamlı tatbikat olan Deniz Aslanı - 2014 Arama Kurtarma Tatbikatı, Midilli ve Sakız adaları ile Karaburun Yarımadası arasında kalan sahada yapıldı.

3/ 13
TSK'dan Ege'de gövde gösterisi

Tatbikat, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı unsurları ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürlüğü'nün Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nin katılımıyla yapıldı. Tatbikatta, 1 fırkateyn, 2 arama kurtarma gemisi, 2 uçak, 3 helikopter ile 6 da bot görev yaptı.

4/ 13