Turan Çolakın yüzünde, kaybettiği oğlunu gördü

Turan Çolak'ın yüzünde, kaybettiği oğlunu gördü...

Turan Çolakın yüzünde, kaybettiği oğlunu gördü

Uşak’ta geçtiğimiz yıl girişiminin ardından hayata veda eden 19 yaşındaki Uşaklı genç Tevfik Yılmaz’ın organları ailesi tarafından bağışlanmış ve 5 kişiye hayat vermişti.

1/ 13
Turan Çolakın yüzünde, kaybettiği oğlunu gördü

Türkiye’nin 4. yüz nakli olan Turan Çolak, ilk kez bağışçı aileyi Uşak’taki evinde ziyaret etti. Ziyarette heyecanlı anlar yaşanırken anne Emine Yılmaz, oğlu Tevfik Yılmaz’ın yüzünü alan Turan Çolak’ın yüzünü ve saçlarını okşadı.
Tevfik Yılmaz’ın ölüm yıl dönümü nedeniyle ailesi mevlid okutturmaya karar verdi. Yılmaz ailesi mevlit için oğulları Tevfik Yılmaz’ın organlarını alan Turan Çolak, İrfan Geveze, Ali Fidan ve Cansu Akkkaya ile Murat Akın’ı da etkinliğe davet etti. Bağışçı aile ile ilk kez karşılaşan Turan Çolak görüşmede büyük bir heyecan yaşadı. Anne Emine Yılmaz da Çolak’ın yüzünü ve saçlarını okşayarak mutluluğunu dile getirdi.

2/ 13
Turan Çolakın yüzünde, kaybettiği oğlunu gördü

TURAN ÇOLAK İLK KEZ UŞAK’A GELDİ
Bu arada sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Antalya’dan otobüsle Uşak’a gelen ve ardından Yılmaz ailesinin Fatih Mahallesi’ndeki evine giden Turan Çolak, heyecanlı anlar yaşadı. Tevfik Yılmaz’ın annesi Emine Yılmaz ile babası Mehmet Yılmaz da oğullarının yüzünü Turan Çolak’ta görmekten duydukları mutluluğu ifade ederek, “Bu kadar mı benzer. Kaşları, dudakları, kulakları ve çenesindeki gamzesi oğlumuza çok benziyor” dediler. Daha önce telefonda konuştuklarını ancak ilk kez yüz yüze geldiklerini ifade eden Yılmaz ailesi bir yıl önce aldıkları bağış kararının doğru olduğunu bir kez daha gördüklerini ifade etti. Sabahın erken saatlerinde Yılmaz ailesinin evinde yaşanan tanışma ve kucaklaşma dakikalarca devam etti. Anne Emine Yılmaz, Turan Çolak’ın yüzünü ve saçlarını dikkatli bir şekilde bakarak dakikalarca okşadı.

3/ 13
Turan Çolakın yüzünde, kaybettiği oğlunu gördü

HAYATA BUNLARIN SAYESİNDE TUTUNUYORUM
Buluşmada oğlunun organlarını bağışlayarak doğru bir karar verdiğine inandığını yineleyen Emine Yılmaz, ölümün çok acı olduğunu ancak başkalarına hayat vermenin mutluluk verici bir his olduğunu ifade etti. Ölümün bu kadar acı olduğunu hiç tahmin etmediğini anlatan Emine Yılmaz, “Ben hep doğru kararlar verdim. Ölümün bu kadar acı olduğunu hiç tahmin etmiyordum. Bu kadar yakınıma düşmemişti. Allah düşmanıma vermesin. Ama bu acının üstesinden bunların sayesinde gelebiliyorum. Başka türlü oğlumun acısının üzerinden gelemezdim. Hala ilaçlarla ayakta duruyorum. Ama hakikaten nakil olan çocuklarımın desteği çok fazla. Beni hayata bağlıyorlar. Ben artık bunları özlüyorum. Aynı çocuğumu özlüyorum. Özleyince hemen arıyorum. Allah’ım bu acıyı kimseye yaşatmasın ama bu mutluluğu herkesi yaşatsın. Aynı askerlik gibi. Herkese askerlik nasip olmaz. Herkese de organ vermek de nasip olmaz. Oğlumun yüzü sivriydi. Turan’ın yüzü daha toplu. Burnu ve dudakları çok benziyor” dedi.

4/ 13