Turgut Özakman ın ardından

Ünlülerin Turgut Özakman' ın vefatına yorumları...

Turgut Özakman ın ardından

Yazarlar,siyasiler ve ünlü isimler Turgut Özakman’ın vefat haberini değerlendirdi.

1/ 20
Turgut Özakman ın ardından

YILMAZ ÖZDİL

Türkiye çok değerli bir evladını kaybetti. Keşke hepimiz bu memlekette olan borcumuzu, Turgut Özakman kadar ödeyebilsek. Vatan ona minnettar.

2/ 20
Turgut Özakman ın ardından

DOĞAN HIZLAN

Turgut Özakman iyi bir tiyatro yazarıydı. Çok önemli oyunlar yazdı. Türk tiyatrosuna büyük hizmetleri oldu. Ama Turgut Özakman’ın ünlenmesini sağlayan kitabı Şu Çılgın Türkler oldu. Çünkü kitabın önemli birkaç özelliği vardı. Birincisi belgelere dayanıyordu. Bilgiler içeriyordu. Bir de tiyatro yazarlığından gelen kalem kıvraklığıyla bir oyun akıcılığında yazdı bu kitabı. Çok sevdiğim bir dostumdu. Mekanı cennet olsun.

3/ 20
Turgut Özakman ın ardından

TUFAN TÜRENÇ

Sevdiğimiz iki insanı üst üste kaybetmiş olmamız çok üzücü. Turgut Özakman yazın hayatı için çok önemli bir insandı. Bu aleme çok büyük katkılarda bulun; dramalar yazdı, senaryolar yazdı, oyunlar yazdı. Ayrıca TRT'de çok büyük hizmetler verdi.

Son zamanlarda yaptığı yakın tarihle ilgili araştırmalar ve kitaplar da Türk toplumunda çok büyük etkiler uyandırdı. Gernçler onun o nefis kaleminde ve o titiz araştırmalarından yakın tarihimizi öğrendiler, cumhuriyeti öğrendiler. Bunlar, çok önemli hizmetlerdi. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın inşallah. Kendisini hep sevgiyle, saygıyla, rahmetle anacağız. Böyle bir değeri kaybetmiş olduğumuz için üzüntümüz sonsuz.

4/ 20