Türk gemileri Moritanya'ya ulaştı

TÜRK Deniz Kuvvetleri bünyesinde oluşturulan ve Afrika Kıtası´nı dolaşıp Ümit Burnu´nu geçecek olan Barbaros Türk Deniz Görev Grubu´na bağlı 4 savaş gemisi, Moritanya´ya ulaştı.

Türk gemileri Moritanya'ya ulaştı

TÜRK Deniz Kuvvetleri bünyesinde oluşturulan ve 148 yıl aradan sonra Afrika Kıtası'nı dolaşıp Ümit Burnu'nu geçecek olan Barbaros Türk Deniz Görev Grubu'na bağlı 4 savaş gemisi, Moritanya'ya ulaştı. Gemilerimiz yarın bu ülkedeki Nouakchott limanında vatandaşların ziyaretine açılacak.

1/ 9
Türk gemileri Moritanya'ya ulaştı

Dünya denizlerinde sancak göstererek Türk Dış Politikasını desteklemek, Afrika ülkeleri ile ikili ilişkilerin geliştirilmesine ve yeni ilişkilerin tesis edilmesine katkı sağlamak amacıyla teşkil edilen Barbaros Türk Deniz Görev Grubu'nu oluşturan, Tuğamiral Ali Murat Dede'nin komuta ettiği TCG Gediz (F-495) ve TCG Oruçreis (F-245) fırkateynleri ile TCG Heybeliada (F-511) korveti ve TCG Yb. Kudret Güngör (A-595) lojistik gemisi 17 Mart'ta Gölcük deniz Üssü'nden törenle uğurlandı.

2/ 9
Türk gemileri Moritanya'ya ulaştı

Deniz Kuvveleri Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Moritanya'ya ulaşan gemilerimizden TCG Gediz ve TCG Oruçreis fırkateynleri ile TCG Heybeliada korveti yarın sabahtan ibitaren iki gün süreyle bu ülkenin Nouakchott limanı'nda ziyarete açılacak.

3/ 9
Türk gemileri Moritanya'ya ulaştı

Ayrıca yine yarın saat 14.30’da TCG Oruçreis fırkateyninde basın toplantısı da düzenlenecek.

4/ 9