Türkiye çapında '17 Aralık' protestoları...

'17- 25 Aralık Yolsuzluk Haftası' bilboardlarını üzerlerine giyerek Kızılay Meydanı'na çıktılar.

Türkiye çapında '17 Aralık' protestoları...

GÜRSEL TEKİN, '17/25 ARALIK YOLSUZLUK HAFTASI' BİLBOARDLARINI ÜZERLERİNE GİYİNEREK KIZILAY MEYDANI'NA ÇIKTI

CUMHURİYET Halk Partisi Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Selin Sayek Böke, Enis Berberoğlu, Milletvekilleri, Ankara İl Örgütü ve Gençlik Kolları Üyeleri hükümetin baskısıyla asılamayan '17/25 Aralık Yolsuzluk Haftası' bilboardlarını üzerlerine giyinerek Kızılay Meydanı'na çıktı.

1/ 26
Türkiye çapında '17 Aralık' protestoları...

ZONGULDAK'TA '17 ARALIK' PROTESTOSU

ZONGULDAK'ta Demokrasi Platformu üyeleri, 17 Aralık operasyonunun yıl dönümünde yürüyüş düzenleyerek, 'yolsuzluk ve hırsızlığa son' pankartları taşıdı.

2/ 26
Türkiye çapında '17 Aralık' protestoları...

Zonguldak Demokrasi Platformu'nun düzenlediği yürüyüş için yaklaşık 100 kişilik grup Madenci Anıtı'nda toplandı. CHP'liler ile bazı sendikaların temsilcilerinin de yer aldığı grup, 'Yalana, talana, yolsuzluğa, hırsızlığa son' yazılı pankart, çeşitli dövizler ve sloganlarla Gazipaşa Caddesi'ni takiben Valilik önüne kadar yürüdü. Burada konuşan platform sözcüsü Erdoğan Kaymakçı, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun yıldönümünde olduklarını hatırlatarak, şöyle dedi:

3/ 26
Türkiye çapında '17 Aralık' protestoları...

"Üzerinden 1 yıl değil 10 yıl geçse de 17-25 Aralık ve devamı kapanmayacaktır. Halkımızın vicdanında açık kalacaktır. Gelecekte demokrasi ve hukuk yeniden işlemeye başladığında ki bunu sağlamak için her zamankinden daha fazla mücadele etmeliyiz, bütün bu yaşananların hesabının sorulacağına inanıyoruz."

4/ 26