Türkiye'deki seri katillerin hikayeleri

Türkiye'deki seri katillerin hikayeleri

En az üç kişiyi öldüren Atalay Filiz her yerde aranıyor. Bu durum Türkiye'deki diğer seri katillerin öyküsünü akla getirdi

İstanbul Tuzla'da Fatma öğretmeni öldüren Atalay Filiz'in geçmişi kan donduruyor. Üç yıl önce generalin oğlu ile sevgilisini, son olarak da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'yı öldüren seri katil Atalay Filiz, akla Türkiye'nin diğer tüyler ürperten seri katillerini getirdi.
 

1/ 12
Türkiye'deki seri katillerin hikayeleri

BEBEK YÜZLÜ KATİL: Ali Kaya, hepsi Alanya’da gerçekleşen cinayetlerine, 1997 yılında amcası Celal Kaya’yı öldürerek başladı bu psikopat katil. Katil, bu cinayet nedeniyle 5 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezası bitince, kendi annesine tecavüz eden Zeynel Abidin Gümüş'ü gözlerini kırpmadan öldürdü. Bu cinayet sonrası akli dengesi bozuk raporu alarak akıl hastanesine kaldırıldı. 1999’da kapalı yerde duramaz raporu aldı ve bu nedenle hastaneden çıkarıldı. Bundan sonra Alanya’da 5 kişiyi daha bıçaklayarak öldürdü. Ona, 'Bebek Yüzlü Katil' ismi verildi. Son cinayetinden sonra kişilik bozukluğu teşhisiyle tekrar akıl hastanesine yatırıldı. Hastanede, yine benzer suçlarla oraya atılmış olan Ayhan Kartal’ı bıçaklayarak öldürdü. Son cinayetinden sonra Şanlıurfa yarı açık cezaevine kaldırıldı. Bir yıl sonra buradan firar eden Kaya, 2004 yılında Alanya’da yakalandı.
 

2/ 12
Türkiye'deki seri katillerin hikayeleri

ÇİVİCİ KATİL: Yakalandıktan sonra polise, "Çivi görünce dayanamıyordum, insanların kafalarına çakmak istiyordum" diye ifade veren Süleyman Aktaş, 'Çivici Katil' olarak ülke genelinde biliniyor. Elektrik kurumunda hat işçiliği yaparken 31 bin 500 volt elektrik akımına kapılıp ağır yaralanan Aktaş, bu olaydan sonra Antalya'da Nuri Keskin adındaki Başkomiseri öldürdü ve tutuklandı. Mahkeme akli dengesinin yerinde olmadığına karar verdi ve Süleyman Aktaş'ı Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderdi.
 

3/ 12
Türkiye'deki seri katillerin hikayeleri

ARTVİN CANAVARI: 'Artvin Canavarı' ya da 'Baltalı Katil' olarak bilinen Adnan Çolak, işlediği 11 cinayeti, “Yaşlı insanları öldürüyorsam da bunlar zaten zamanlarını doldurmuşlar. Onlar bizim yerimize fazladan yaşıyorlar. Belki de bizim kısmetimizi yiyorlar. Hem kendimi tatmin ediyordum, hem de onları öldürerek toplumu rahatlatıyordum” sözleriyle açıklamıştı. 1992-95 yılları arasında Artvin ve ilçelerinde yaşları 68 ile 95 arasında değişen yaşlıları kurban seçen Çolak, öldürdüğü 6 kadına da tecavüz ederek ne kadar karanlık bir ruha sahip olduğunu göstermişti. Yakalandıktan sonra Adnan Çolak’ın yargılanması beş yıl sürdü. Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 25 yaşında cinayet işlemeye başlayan Adnan Çolak'ı 112 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı.
 

4/ 12