Türkiyeden kar manzaraları !

Türkiyeden kar manzaraları !

KOCAELİ Kartepe'deki kayak merkezinde kayak yaptıktan sonra İstanbul'a dönmek üzere yola çıkan İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) Tesis Müdürü Oktay Soydaş ile 3 iş arkadaşı ve 6 üniversite öğrencisi, araçlarının kara saplanması sonucu yaklaşık 2 saat mahsur kaldı.

1/ 21
Türkiyeden kar manzaraları !

Haftasonu Kartepe'ye kayak yapmaya gelen AYEDAŞ Tesis Müdürü Oktay Soydaş, yanında bulunan 3 iş arkadaşı ile 6 üniversiteli genç, dün gece dönüş için ayrı araçlarla yola çıktı. Ancak bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle araçları kara saplandı. Araçları su kanalına da düşen AYEDAŞ Tesis Müdürü Soydaş ve arkadaşları ile 6 üniversiteli, iş makinaları ile bölgeye gelen Sapanca Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı. Araçları traktör ile çekilen 10 kişi Sapanca ilçe merkezine getirildi.

2/ 21
Türkiyeden kar manzaraları !

Kartepe'nin zirvesinde şu anda kar kalınlığının 1 metrenin üzerine çıktığı belirtildi.

3/ 21
Türkiyeden kar manzaraları !

SULTANBEYLİ'de dün etkili olan kar yağışının ardından yollarda oluşan buzlanma, kazaları da beraberinde getirdi. Buzlu yolda kayan bir otomobil, yol kenarındaki gecekondunun çevresini saran, tahta perdeli brandalara çarparak durdu. Evde bulunanlar panik halinde kendini dışarı attı.

4/ 21