Türkiye'nin ''timsah adası'' böyle görüntülendi
Ordu'nun "sakin şehir (cittaslow)" unvanına sahip Perşembe ilçesindeki "Timsah Adası" görenleri hayrete düşürüyor.
![Türkiye'nin ''timsah adası'' böyle görüntülendi - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2022/11/16/aw760408-01-TxEL.jpg)
Ordu'nun Perşembe ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Belicesu Mahallesi'ndeki Timsah Adası zaman zaman ziyaretçi akınına uğruyor. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan yarımada, kış mevsiminde de ziyaretçilerini ağırlıyor.
![Türkiye'nin ''timsah adası'' böyle görüntülendi - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2022/11/16/aw760408-02-mHvy.jpg)
2000 yılına kadar kimsenin Timsah Adası’nın varlığından haberi yoktu. Doğru açıdan bakıldığı zaman timsahı birebir andıran adanın, 2000’li yıllara kadar fark edilmedi.
![Türkiye'nin ''timsah adası'' böyle görüntülendi - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2022/11/16/aw760408-03-ytSn.jpg)
Adanın çevresinde ve üst tarafında bulunan yolun kenarından bakıldığında timsah şeklini görmek mümkün.
![Türkiye'nin ''timsah adası'' böyle görüntülendi - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h478q95gc/storage/files/images/2022/11/16/aw760408-04-e2ku.jpg)
Fatsa ilçesinde yaşayan ve zaman buldukça ailesi ile Timsah Adası’na gelerek burada vakit geçiren Turgay Yıldırım, uzun zamandır buraya geldiklerini ancak son birkaç yıldır bu adanın timsaha benzediğini fark ettiklerini belirterek, “Biz buraya uzun yıllardan beri geliyoruz ama hiç o gözle bakmamıştık, dikkat etmemiştik. Özellikle son yıllarda Ordu’nun turizme açılmasıyla ilgili aslında bu biraz sağ olsun yerel öneticiler de bu anlamda Ordu’nun güzelliklerini ortaya çıkarmak adına iyi de hamleler yapıyorlar. Biz de son zamanlarda dikkat ettik. Özellikle yukarıdan bakıldığında çok net bir şekilde timsaha benziyor" dedi.