Türkiyenin zor yılı

İşte Eurasia'nın Türkiye analizleri...

Türkiyenin zor yılı

Uluslararası ekonomik ve politik analizler yapan Eurasia Group dünyayı 2014’te bekleyen en büyük 10 riski belirledi. Yapılan çalışmaya göre “Amerika’nın tehlikeli ortaklıkları” dünyayı en çok tehdit eden risk. Buradan kasıt ABD’nin çok kutuplu dış politikasının dünya için ciddi bir tehdit oluşturması.

Türkiye ise dünyayı bu yıl bekleyen en büyük riskler arasında Top 10’da kendine yer buldu. Dünyanın en büyük onuncu riski olarak ifade edilen Türkiye yatırımcılar için ‘cennet’ olmaktan çıktı. Eurasia’ya göre Başbakan Erdoğan’ın saldırgan Suriye politikası ve PKK’nın yeniden silaha sarılma riski yatırımcılar için Türkiye’yi cazip olmaktan çıkarıyor. İşte Eurasia'nın Türkiye analizleri...

(Hürriyet)

1/ 12
Türkiyenin zor yılı

Türkiye’yi 2014 yılında bekleyen en önemli risklerden biri seçimler. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve yerel seçimler siyasal belirsizlik yaratıyor.

2/ 12
Türkiyenin zor yılı

Türkiye 2014’te Suriye’deki iç savaştan biraz daha etkilenecek. Erdoğan’ın Suriye ile ilgili olarak takındığı duygusal ve agresif tavır da yatırımcıları tedirgin ediyor.

3/ 12
Türkiyenin zor yılı

Türkiye’de Irak gibi Suriye’de yaşananlardan çok etkileniyor. El Kaide Türkiye için ciddi bir risk olarak ortada.

4/ 12