Üç haftadır aç susuz dolaştırılıyorlarmış

Girit Adası açıklarında arızalanan ve içinde 700 kaçak olan 'Barış' isimli kuru yük gemisindeki kaçakların yaklaşık üç haftadır aç ve susuz bir şekilde Akdeniz'de dolaştırıldığı ortaya çıktı

Üç haftadır aç susuz dolaştırılıyorlarmış

Yunanistan'ın Girit Adası açıklarında arızalanan, içinde kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 700 Kaçak olan 75 metre uzunluğundaki Kribati bandıralı 'Barış' isimli kuru yük gemisinin adanın güneyindeki Lerapetra Limanı'na çekilmesi için çalışmalara başlandığı bildirildi.

1/ 7
Üç haftadır aç susuz dolaştırılıyorlarmış

Türk gemisi 'Barış'ta bulunan kaçakların yaklaşık üç haftadır aç ve susuz bir şekilde Akdeniz'de dolaştırıldığı ortaya çıktı. Girit Adası'nın 30 mil güneydoğusunda seyir halinde iken Salı günü Sabaha karşı motorlarının arıza yapması nedeniyle saatteki hızı 90 kilometreyi bulan fırtınada açık denize sürüklenip, Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinden acil yardım talebinde bulunan gemiye yardım ulaştı.

2/ 7
Üç haftadır aç susuz dolaştırılıyorlarmış

Suriye, Afganistan ve Afrika uyruklu kaçakları taşıyan geminin, iki Yunan Sahil Güvenlik botu ile askeri Puma helikopter kontrolünde roro gemisiyle Lerapetra Limanı'na çekilmeye başlandığı bildirildi. Geminin öğle saatlerinde limana ulaşmasının beklendiği belirtildi. Aralarında silahlı ve ebola virüsü taşıyanların da bulunduğu ileri sürülen kaçaklar için Lerapetra spor Salonu'nun özel olarak sağlık ekipleri tarafından hazırlandı. Salona tıbbi malzeme ve yiyecek ikmali yapıldı.

3/ 7
Üç haftadır aç susuz dolaştırılıyorlarmış

"GİRİT'TE KRİZ MASASI OLUŞTURULDU"

Lerapetra Belediyesi'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, kaçaklar için bugün sabah saatlerinde kriz masası oluşturulduğu belirtildi. Belediye Başkanı Kalantzakis Theodosius, Kamu Düzeni Bakanlığı Genel Sekreteri Seraphim Tsokas, Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, üç milletvekili ile doktorların katıldığı toplantı sonrası bir açıklama yapıldı.

4/ 7