Ülkücüler belediye binasını bastı!

Adana Büyükşehir Belediye binası, 25 kişilik bir ülkücü grup tarafından basıldı!

Ülkücüler belediye binasını bastı!

25 kişilik bir grup Adana Büyükşehir Belediye binasını basarak genel sekreter yardımcısı Kenan Gündoğdu ve Ulaşım Dairesi Güvenlik Koordinatörü Zafer Aslan ile bazı belediye personelini dövdü.

1/ 7
Ülkücüler belediye binasını bastı!

Saat 13.30 sıralarında Büyükşehir Belediyesi’nin yeni binasına gelen 20 kişilik bir grup, içeri girmek istedi. Kalabalık, kendilerini engellemek isteyen güvenlik görevlilerine saldırıp binaya girdi. Üst katlara çıkan saldırganlar, Genel Sekreter Yardımcısı Kenan Gündoğdu, Ulaşım Dairesi Güvenlik Koordinatörü Zafer Aslan ile bazı belediye görevlilerini tartakladı.

2/ 7
Ülkücüler belediye binasını bastı!

“Biz Ülkü Ocaklarıyız bize kimse yanlış yapamaz” diye bağıran grup, kapı ve pencereleri de kırıp, odaları altüst etti. Belediyeden ayrılan grup, ara sokaklara girerek kaçtı.
İhbar üzerine olay yerine gelen polis operasyon başlatırken, saldırganların kimliklerinin saptanması için güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alındı. Saldırıda yaralanan Kenan Gündoğdu ise çağrılan ambulansla hastaneye götürüldü.

Olayın neden gerçekleştirildiğinin belirlenmesi için soruşturma sürdürülüyor.

3/ 7
Ülkücüler belediye binasını bastı!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde Aytaç Durak’ın İçişleri Bakanlığı’nca açılan soruşturma nedeniyle görevden alınmasının ardından, Başkan Vekilliği’ne MHP’den Belediye Meclis Üyesi olan Zihni Aldırmaz seçilmişti.

4/ 7