Umudunuzu kaybettiğinizde seyretmeniz gereken 10 film

Umudunuzu kaybettiğinizde seyretmeniz gereken 10 film

Umudunuzu kaybettiğinizde seyretmeniz gereken 10 film

Bazen hayat üzerinize gelir, sıkıntılar hiç bitmez ve kaybolacakmışsınız gibi hissedersiniz. Ya da kaybolup gitmek... Böyle durumlarda belki de yalnızca doğru filmi seyretmeniz gerekli. O zaman, zaten içinizde olan cevaba daha yakın hissedebilirsiniz.

500 DAYS OF SUMMER (AŞKIN 500 GÜNÜ)

Bu filmin insan üzerinde tuhaf bir etkisi var sahiden. 'New Girl' dizisinin fırlama, komik ve güzeller güzeli yıldızı Zooey Deschanel, Summer rolünde oldukça iyi. İzlemeyenler için hikâyeyi özetleyelim. Tom (Joseph Gordon-Levitt) bir 'iyi dilekler kartları' şirketinde metin yazarı olarak çalışmaktadır. Summer'a görür görmez aşık olur. Peki Summer da ona aşık mıdır? Aşkın ömrünün kaç gün, kaç hafta, kaç yıl olduğuna ilişkin ilginç ve kesinlikle umut verici, tatlı bir film. Kendinizi kötü hissettiğinizde izlemeniz şart.

1/ 11
Umudunuzu kaybettiğinizde seyretmeniz gereken 10 film

EAT, PRAY, LOVE (YE, DUA ET, SEV)

Kimse hayatın konforlu alanlarından çıkmak istemez. Evlilik de güvenli bir evin, eşin ve büyük bir ailenin bir çeşit 'yongası' olabilir. Ancak bir gün gelir ve her şey biter. Eşinden acılı şekilde boşanan Liz, 'kendini bulmak' için bir yolculuğa gidiyor. Başlarda Sezen Aksu'nun da dediği gibi, 'yedi cihan dolandım/ bana mısın demiyor' durumu yaşanıyor. Ancak sonrasında işler değişiyor. İtalya, Hindistan ve Bali'ye olan bir yolculuk, üç ülke ve üç dinamik: ye, dua et, sev. Julia Roberts ve Javier Bardem başrolde.

2/ 11
Umudunuzu kaybettiğinizde seyretmeniz gereken 10 film

THE BUCKET LIST (ŞİMDİ YA DA ASLA)

 

2007 yılında vizyona giren bu film, 'Artık bunları yapmak için çok yaşlıyım' klişesine balta gibi iniyor. Morgan Freeman ve Jack Nicholson'un başrollerinde olduğu filmde, ölmek üzere olan iki yaşlı adamın bugüne kadar hayatta yapmayı istedikleri ama bir türlü yapamadıkları her şeyi nasıl yaptıklarına tanık oluyoruz. Ve elbette şunu hatırlıyoruz: 'Dünyada ölümden başkası yalan!' Yapmak istedikleriniz için çok da beklemeyin.

3/ 11
Umudunuzu kaybettiğinizde seyretmeniz gereken 10 film

10 THINGS I HATE ABOUT YOU (SENDEN NEFRET ETMEMİN 10 SEBEBİ)

 

Başrollerinde Julia Stiles (Kat), Heath Ledger (Patrick), Joseph Gordon-Levitt (Cameron) ve Larisa Oleynik (Bianca)'in olduğu bu romantik komedi, okula yeni gelen bir genci konu alıyor. Okulun güzel kızı Bianca'ya aşık olan gencimiz Cameron, Bianca'nın peşine düşer. Ancak, Bianca'nın babası gencimize 'önce küçük kız kardeş Kat'le çıkacaksın' der. Kat kız kardeşine göre problemli ve farklı kafada bir kızdır. Üstelik Bianca'nın peşinde de Patrick vardır. Ve olaylar gelişir...

4/ 11