Umutlar bu kez damacanaya bağlandı

300 kişi için açılan geçici hizmetli kadrosuna tam 2 bin 100 kişi başvurdu..

Umutlar bu kez damacanaya bağlandı

Şanlıurfa'da okullarda 3 ay hizmetli olarak çalıştırılacak olan 300 kişi için başvuran 2 bin 100 kişi, kura çekimine katıldı. Noter huzurunda yapılan kura çekiminde İş Kurumu yetkilileri, adayların isimlerinin yazıldığı kağıt parçacıklarını şeffaf kutu bulamadıkları için ağzı kesilmiş damacananın içersine atıp buradan çekti.

1/ 12
Umutlar bu kez damacanaya bağlandı

Sadece 3 ay için okullarda hizmetli olarak çalışmak isteyen 2 bin 100 kişiden 300'ü sevindi, diğerlerinin umutları ise yine suya düştü. İŞKUR'un Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında, merkezde bulunan devlet okullarına toplam 300 temizlik elemanı alımı talep edildi. Geçici olarak istihdam edilecek olan 300 kişi için sabah saatlerinde İŞKUR binası önünde noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi. Bu sabah mesainin başlamasından önce İŞKUR kapısı önünde bekleyen yüzlerce işsiz arasında çocuklarıyla gelen kadınlar ve yaşları ilerlemiş çok sayıda kişinin varlığı dikkat çekti.

2/ 12
Umutlar bu kez damacanaya bağlandı

ASGARİ ÜCRET ALACAKLAR

Şanlıurfa merkezindeki okullara alınacak olan personeller için objektif bir şekilde kura çekiminin gerçekleştirildiğini belirten İŞKUR Şube Müdürü Sevda Boztepe, yapılan kura çekiminde hak kazanan işsizlerin 3 ay boyunca asgari ücret karşılığında, sigorta primleri yatırılarak görev yapacaklarını söyledi.

3/ 12
Umutlar bu kez damacanaya bağlandı

Hizmetli olmak için başvuru sayısının fazla olması kura çekilmesini karar verildi. İŞKUR binası önünde polis eşliğinde yapılan kura çekiminde sevinç ve hüzün bir aradaydı.İŞKUR kurumda şeffaf bir kutu olmadığı için görevliler, su içtikleri damacananın ağzını bıçakla keserek, müracaat eden adayların isimlerinin yazılı olduğu kağıt parçacıklarını bu damacanaya koydu. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından damacana içersinden çekilen isimler tek tek okundu.

4/ 12