Uzay mekiği gibi yat!

Dünyaca ünlü mimar Lord Foster'ın tasarladığı mega yat, Fethiye'de de görenleri hayran bıraktı.

Uzay mekiği gibi yat!

Dünyaca ünlü İngiliz mimar Lord Norman Foster'ın dizayn ettiği ve ilk tatiline çıktığı uzay gemisini andıran 41 metre uzunluğundaki "Ocean Pearl" isimli mega yat, Muğla'nın Fethiye İlçesi'ne geldi. Bu yıl denize inen ve tasarımını kendisinin yaptığı yat ile tatile çıkan Norman Foster ve eşi Elena Ochoa'nın 1 hafta boyunca Gökova koylarını gezdi. Bugün Fethiye iskelesine demirleyen yata akaryakıt takviyesi yaptı.

1/ 12
Uzay mekiği gibi yat!

İngilizlerin dünyaca ünlü mimarı 75 yaşındaki Lord Norman Foster'ın tasarımını yaptığı ve İtalya'da Rodriquez Cantieri Navali Yacht Plus tarsanesinde inşaa edildikten sonra Mart ayında denize indirilen 41 metre uzunluğunda ve yaklaşık 90 milyon Euro değerindeki İngiliz bayraklı Douglas limanına kayıtlı "Ocean Pearl" isimli lüks mega yatı Fethiye'de de görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Gri renkte olan ve uzay gemisini andıran ilginç tasarımıyla dikkat çeken "Ocean Pearl" Fethiye iskelesinde 16 ton akaryakıt takviyesi yaptı.

2/ 12
Uzay mekiği gibi yat!

8 ortaklı olduğu öğrenilen yatın bu ortaklar tarafından 4'er haftadan 32 hafta boyunca kullanıldığı öğrenilirken, Akdeniz'in ardından Kasım ayı başında Karayipler'e geçileceği öğrenildi.

3/ 12
Uzay mekiği gibi yat!

Yapımı 8 yıl süren ve 25 mil hız yapabilen mega yatta, lüks otel odalarının konforunu aratmayan 6 suit kabin, yüzme havuzu, sinema, sauna, mini denizaltı ve su sporları araçları bulunuyor.

4/ 12