Yemen karıştı

Yemen’in başkenti Sana’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı vuruldu.

Yemen karıştı

Yemen’in başkenti Sana’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı vuruldu. Muhalif televizyonlar Cumhurbaşkanı Abdullah Salih’in saldırıda öldürüldüğünü duyurdu. Resmi yetkililerse bu idddiayı yalanladı.

1/ 21
Yemen karıştı

Yemen adım adım iç savaşa sürükleniyor. Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in uzlaşma anlaşmasını imzalamaktan vazgeçmesinin ardından başlayan çatışmalar özellikle başkent Sana’da yoğunlaşıyor.

2/ 21
Yemen karıştı

Kent, güneyde hükümet kuvvetleri, kuzeydeyse isyancı askerler ve muhalefet bağlı aşiret çeteleri arasında bölünmüş durumda.

3/ 21
Yemen karıştı

Hükümet güçleri muhalif aşiret lideri Şeyh Sadık el Ahmar'ın kentin güneyindeki evini bombaladı. Muhalif güçler de Başkanlık Sarayı’nın bulunduğu bölgeyi bombaladı. Muhalif televizyonlar Cumhurbaşkanı’nın öldürüldüğünü ileri sürdü. Hükümetten yapılan açıklamada ise bu iddia yalanlanarak Cumhurbaşkanı Salih’in hafif yaralandığını, dört korumasının ise öldüğü bildirildi. El Arabiya televizyonu da Salih'in hayatta olduğunu duyurdu. Hükümet yetkililer ayrıca salih'in önümüzdeki saatlerde bir basın toplantısı yapacağını duyurdu.

4/ 21