Yüzlerinden herşey okunuyor

Sefalet içinde yaşayan Afgan mülteci çocukların hali, fotoğraflara yansıdı

Yüzlerinden herşey okunuyor

Sefalet içinde yaşayan Afgan mülteci çocukların hali, fotoğraflara yansıdı. AP foto muhabiri Muhammed Muheisen tarafından karelenen çocukların her biri, yaşadıkları sıkıntılı hayatı gözler önüne seriyor. 12 yaşındaki Awan Gul, henüz okul yüzü görmemiş. Ancak en büyük hayali bir gün kriket sporcusu olmak ve ülkesini temsil etmek.

1/ 13
Yüzlerinden herşey okunuyor

Pakistan, otuz yıldan daha uzun süredir dünyanın en büyük mülteci topluluğuna ev sahipliği yapıyor. Birleşmiş Milletler (BM) Mülteci Ajansı’nın verilerine göre, Amerika tarafından 2001 yılında başlatılan Afganistan Savaşı sonrası 3,8 milyon kişi evlerine geri döndü.

2/ 13
Yüzlerinden herşey okunuyor

Ancak yaklaşık 1,6 milyon kişi ise Pakistan’da mülteci olarak yaşamaya devam ediyor. Anne babaları Afganlı olmalarına rağmen çocukların çoğu Pakistan’da gözlerini dünyaya açtı ve burada büyümeye devam ediyor.

3/ 13
Yüzlerinden herşey okunuyor

Fakirlik ve çaresizlik içinde yaşayan o çocukların hali fotoğraflara yansıdı. Associated Press foto muhabiri Muhammed Muheisen tarafından karelenen çocukların her birinin hali, yaşadıkları sıkıntılı hayatı gözler önüne sermeye yetiyor. Onlardan biri Awal Gul. 12 yaşındaki Gul, başkent İslamabad’ın gecekondu mahallelerinden birinde yaşıyor.

4/ 13