Yılanlara ''anne şefkati'' ile bakıyor: Yılan bakıcısı kadını görenler hayrete düşüyor
Kayseri'de 3 yıldır yılan bakıcılığı yapan kadın, herkesin korkarak baktığı yılanlara anne şefkati ile bakıyor.
![Yılanlara ''anne şefkati'' ile bakıyor: Yılan bakıcısı kadını görenler hayrete düşüyor - Resim: 1](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h438q95gc/storage/files/images/2022/03/08/hayvanat-bahcesine-gidenler-yilan-b-5PcD.jpg)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde bulunan hayvanat bahçesindeki sürüngen evinde çalışan 3 çocuk annesi Sevda Engür'ün mesleği diğer mesleklere göre farklı.
![Yılanlara ''anne şefkati'' ile bakıyor: Yılan bakıcısı kadını görenler hayrete düşüyor - Resim: 2](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h556q95gc/storage/files/images/2022/03/08/hayvanat-bahcesine-gidenler-yilan-b-6PZy.jpg)
3 yıldır herkesin korkarak baktığı piton, anakonda ve boa yılanları arasında çalışan ve yılanlara adeta anne şefkati göstererek çalışan Engür, görenleri de şaşırtıyor.
![Yılanlara ''anne şefkati'' ile bakıyor: Yılan bakıcısı kadını görenler hayrete düşüyor - Resim: 3](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h556q95gc/storage/files/images/2022/03/08/hayvanat-bahcesine-gidenler-yilan-b-ZsME.jpg)
Yılanlarla arasında sevgi bağının oluştuğunu kaydeden Engür, "Buranın sorumlusu olduğum için temizliği, hayvanların bakımı ve sağlıkların gözlemlenmesi gibi sabahtan akşama kadar işim devam ediyor. Burada bakıcı olarak 3 yıldır çalışıyorum."
![Yılanlara ''anne şefkati'' ile bakıyor: Yılan bakıcısı kadını görenler hayrete düşüyor - Resim: 4](https://img.haber3.com/rcman/Cw850h556q95gc/storage/files/images/2022/03/08/hayvanat-bahcesine-gidenler-yilan-b-vOD4.jpg)
"Öncesinde de hayvanat bahçesinde 6 yılda güvenlik görevlisi olarak görev yaptım. Bu işe ilk başladığımda özellikle çocuklarım sürüngenlerden korktular ve endişelendiler. Sonrasında da alışmamı ve sevgimi gördükten sonra onlar da alıştılar."