2015'te çözülemeyen 11 gizemli olay

2015'te çözülemeyen 11 gizemli olay

2015'te çözülemeyen 11 gizemli olay

Birkaç günde 120 bin antilop nasıl öldü?


Mayıs ayında Kazakistan'da 120 bin antilop ölü bulundu. 120 hayvanın yaklaşık 15 günlük bir süreçte yaşamlarının son bulduğu tahmin ediliyor. Ölümlerin bakteri enfeksiyonu sebebiyle olabileceği tahmin ediliyor ancak bir sonuca varılamadı. Tek bilinen önce anne ve yavru antilopların öldüğü. Bu nedenle anne antilopların sütlerinden şüpheleniliyor.

1/ 12
2015'te çözülemeyen 11 gizemli olay

Malezya uçağı hala kayıp

 

2014'ün gizemi olan Malezya Havayolları'na ait MH370 uçağının kaybolması gizemini 2015'te de korudu. Halen nerede olduğu bilinmeyen uçağa ait olduğu iddia edilen bazı parçalar bulundu. Ancak yolculara dair hiçbir iz bulunmuyor.

2/ 12
2015'te çözülemeyen 11 gizemli olay

Jon Snow öldü mü?

Belki de 2015'in en büyük gizemi Jon Snow oldu. Game of THrones dizisinin sezon finalinde dizinin fanatiklerini şoke eden en çarpıcı gelişmeyse Jon Snow'un ölümü oldu. Sürprizlere alışık Taht Oyunları izleyicisinin en merak ettiği soruysa "Jon Snow gerçekten öldü mü?" Konuya ilişkin açıklama dizinin yönetmeninden geldi. “Varsayımlara” göre Jon Snow'un büyücü Melisandre tarafından yeniden hayata döneceği iddiasına atıfta bulunarak "Jon Snow ölüden daha ölü" yazdı. Jon Snow’u canlandıran Kit Harrington da Entertainment Weekly’ye şu açıklamayı yaptı:

“Bana öldüğüm söylendi. Ben ölüyüm. Gelecek sezon geri dönmüyorum. Size söyleyebileceklerim gerçekten bu kadar.”

Ancak HBO yeni sezon için hazırlanan posterde Jon Snow'un kanlı bedenini kullanınca izleyicilerin kafası yine karıştı. Jon Snow öldü mü, öldüyse flashback'lerde mi görünecek, yoksa hayalet olarak mı görünecek vs. Tek bilinen bu gizemin 2016'da kesin olarak çözülmüş olacak. Dizinin yeni sezonu Nisan ayında başlayacak.

3/ 12
2015'te çözülemeyen 11 gizemli olay

Hayalet gemiler

Son üç ayda Japonya kıyılarında terkedilmiş çok sayıda ahşap gemi ortaya çıktı. Hepsinde de çürümüş çok sayıda cesede rastlandı. Gemilerin Kuzey Kore'den geldikleri düşünülüyor ancak henüz bu durum ispatlanabilmiş değil. Tek biline 2015'te bu şekilde 30'da fazla geminin bulundu.

4/ 12