Afrika’dan ‘eksik’ kareler

Afrika’dan ‘eksik’ kareler

Afrika’dan ‘eksik’ kareler

Afrika’nın çeşitli ülkelerinde çekilen fotoğrafların yer aldığı ‘eksik’ sergisi kapılarını açtı.

1/ 7
Afrika’dan ‘eksik’ kareler

Dünyanın 103 ülkesinde çalışmalar yapan Kimse Yok mu Derneği gönüllülerinin çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, dünyadaki açlık ve yoksulluğa dikkat çekmeyi amaçlıyor. “Hangi kadraja sığar bu yokluk ve yoksulluk? Hangi fotoğrafçının gücü yeter gözüyle gördüğünü anlatmaya? Tek bir kelimenin ardına saklanmış, o kadar çok eksik var ki hayatta.” sloganı ile Kuruçeşme APCO Armona binasında kapılarını açan sergi, 18 Şubat’a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

2/ 7
Afrika’dan ‘eksik’ kareler

Objektiflere yansıyan ülkeler arasında Kenya, Filipinler, Sudan, Endonezya, Somali, Bangladeş, Afganistan, Pakistan yer alıyor. Filipinler’de yaşanan Haiyan tayfunundan Endonezya’daki sel felaketine, Somali’de kimsesiz bir yetimhaneye kadar çeşitli konuların olduğu fotoğraf kareleri ‘eksik’ teması ile vicdanlara sesleniyor.

3/ 7
Afrika’dan ‘eksik’ kareler

Önceki gün açılan sergiye sanat dünyasından önemli isimler katıldı. Sunucu ve TV programcısı Fırat Paşayiğit, “Adı ile müsemma ‘eksik’ sergisi fotoğraflarla bize aslında kendi eksiğimizi hatırlatıyor. Eksik olan açlık ve yoksulluk çeken insanlar değil, onlara el uzatmayan dünya bu ihtiyaçları karşılayamayan bizleriz aslında.” ifadelerini kullandı.

4/ 7