Anadoluda saklı cennetler

Anadolu'da saklı cennetlerden objektiflere yansıyanlar..

Anadoluda saklı cennetler


Gezmek isteyenler için Konya, Kayseri, Niğde ve Karaman'da saklı cennetler sizleri bekliyor. İşte gidilmesi tavsiye edilen yerler..

1/ 21
Anadoluda saklı cennetler


Kapalıçarşı'nın içinde bulunan Bedesten Çarşısı da bu ürünlerin bir arada bulunduğu merkezlerden. Kayseri'ye 22 kilometre uzaklıktaki Erciyes Kayak Merkezi'ne gidip kar varsa burada kayak kiralayıp, telesiyeje binmek, günün yorgunluğunu Erciyes'te gün batarken çay veya kahve içerek atmak da mümkün.

2/ 21
Anadoluda saklı cennetler


Kayseri'de yöresel yemeklerden olan mantı, katmer, kağıtta pastırma, yaprak sarması gibi yemeklerin yenebildiği nezih lokantalar, uygun fiyatlarla hizmet veriyor. 4 bin yıl önce çivi yazılı tabletlerin kullanıldığı Kültepe Höyüğü, kent merkezine 14 kilometre uzaklıkta.

3/ 21
Anadoluda saklı cennetler


120 kilometre uzaklıktaki Kapuzbaşı Şelaleleri, 90 kilometre uzaklıktaki Soğanlı Ören yeri ve 50 kilometre uzaklıktaki Sultansazlığı Milli Parkı, Kayseri'nin önemli turizm merkezlerinden. Kent merkezindeki Arkeoloji Müzesi ile Güpgüpoğlu Konağı'nda bulunan Etnoğrafya Müzesi'nde de çok sayıda tarihi eser sergileniyor.

4/ 21