Best Model of the Turkey 2015 kampının perde arkası

Best Model of the Turkey 2015 kampının perde arkası

Best Model of the Turkey 2015 kampının perde arkası

Burak Özçivit’ten Kıvanç Tatlıtuğ’a Türkiye birçok starını bu yarışmadan kazandı. Şimdi sıra yenilerinde. Bu gece gerçekleşecek ‘Best Model of The Turkey’de 30 yarışmacı kıyasıya rekabet edecek. Sonra ver elini Belçika

O podyumdan şimdiye kadar kimler geçmedi ki... Kıvanç Tatlıtuğ, Deniz Akkaya, Kenan İmirzalıoğlu, Ece Sükan, Çağatay Ulusoy, Burak Özçivit, Tolgahan Sayışman... Hepsi çok güzeldi, çekiciydi. Kimi yarışmanın adına uygun olarak modelliği seçti, kimi oyunculuğu, kimi her ikisini...

Şimdi yeni starların zamanı. Bu akşam 2 binden fazla aday arasından seçilen 15 kız, 15 erkek, toplam 30 yarışmacı için büyük gün. ‘Best Model of Turkey’ geleceğin şöhretlerini yaratmaya hazılanıyor. Onları herkesten önce tanımak için harekete geçtik. Kıbrıs’ın yolunu tuttuk.

Ekrandan izleyip hayran oldukları starlar gibi olabilmek için uzun zamandır harıl harıl çalışıyorlar. Kızlar da erkekler de spor salonlarından çıkmıyor, ağırlıkları, barları, matları sevgilileri gibi görüyorlar. Son bir haftadır da adada kamptalar. Havada dostluk kokusu olsa da rekabet büyük. Kıyafetler çıkıp mayolar giyilince herkes gözlük arkasından birbirini kesiyor. Kimin beli daha ince? Kimin baklavaları daha fazla ve daha belirgin?

1/ 9
Best Model of the Turkey 2015 kampının perde arkası

BAKLAVA SAYISI EN AZ ALTI

Erkeklerin arasında göğsünü gere gere durmak her erkeğin harcı değil. En kısaları 1.82 boyunda. Yağ oranları sıfır. Göbekteki dilimlerin sayısı en az altı... Yarışmacılardan Doğan Bayraktar, “Fiziğin iyiyse sabah aynaya baktığında güne güzel başlıyorsun” diyor. ‘Güne güzel başlama’nın bedeli ağır tabii. Aralarında, yarışmaya katılmak için 5 ayda 26 kilo veren bile var.

İşin sırrı haftanın 5 günü spor salonunda en az 3 buçuk saat çalışma ve doğru beslenme. Yarışmacılardan Çağatay Doğan, “Markette yemek paketlerinin üzerindeki kalorileri hesaplamaktan helak oldum” diyor.

2/ 9
Best Model of the Turkey 2015 kampının perde arkası

HER ŞEYİN BEDELİ VAR: SEKS DİYETİ

“Bütün bu çaba kızları etkilemek için mi?” diyorum. Yarışmacılardan Yılmaz Kunt’a göre işin altında yatan erkek egosu: “Asıl amaç sosyal hayatta diğer erkekleri fizik sayesinde elemek ve kafanın rahat olmasını sağlamak...”

Ama iş sadece çalışmakla bitmiyor. Bir de yapılmaması gerekenler var: Seks diyeti. “Vücudun toparlanması için testosteron seviyesi yükselmeli. Seks yapmak çok kalori harcatıyor. Kasları gevşetiyor. Ertesi gün salonda yapacağın spora olumsuz yansıyor” diyorlar. Aralarında bu diyeti iki aydır sürdüren bile var. Biri, “Ben bu yüzden sevgilimden ayrıldım” deyince usul usul uzaklaşıyorum yanından.  

3/ 9
Best Model of the Turkey 2015 kampının perde arkası

ARAMIZDA MÜHENDİS VE ÖĞRETMEN VAR 

 

Hem kızların hem erkeklerin en hassas noktası ‘güzel/yakışıklı olan aptaldır’ algısı... Söz kızlarda: “Zaten vücuduna önem veren biri aptal olamaz. Asıl aptal olanlar gece-gündüz televizyon izleyip sağlıklarına dikkat etmeyenler.” Erkekler de hemfikir: “Sadece kaslarımızı şişirmiyoruz. Beynimizi de dolduruyoruz. Çoğumuz üniversite öğrencisiyiz. Aramızda kimya mühendisi de var, matematik öğretmeni de.”

4/ 9