Burası Pamukkale değil

Tarihi ve doğal güzelliği ile Türkiye’nin doğusundaki Van keşfedilmeyi bekliyor.

Burası Pamukkale değil

Tarihi ve doğal güzelliği ile Türkiye’nin doğusundaki turizm merkezi olan Van’da keşfedilmeyi bekleyen travertenler, adeta Pamukkale’den küçük bir köşeyi andırıyor.

1/ 5
Burası Pamukkale değil

Van Gölü, Akdamar Adası ve kilisesi, Muradiye Şelalesi, kaleleri, koyları ve diğer tarihi doğal güzellikleri ile Anadolu’nun turizm kenti olmaya aday Van’da, bu değerlerin yanı sıra, Pamukkale’ye benzer travertenler de ilgi çekiyor.

2/ 5
Burası Pamukkale değil

Van’ın Başkale ilçesine 45 kilometre uzaklıkta Dereiçi köyünde bulunan ve küçük bir alanı kaplayan travertenler, turizm acenteleri tarafından gezi turları arasına alınarak tanıtılmaya hazırlanıyor.

Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, travertenlerin tanıtılması amacıyla gezi düzenlendi. Vali Yardımcısı Halil Berk, Başkale Kaymakamı Yunus Kalaycı, Garnizon Komutanı Binbaşı Ender Çelenk, Tabur Komutanı Binbaşı Gökhan Çiloğlu’nun da aralarında bulunduğu yaklaşık 150 kişilik grup, Dereiçi köyüne gelerek, travertenleri gezdi.

3/ 5
Burası Pamukkale değil

Halil Berk, 34. Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında bu geziyi düzenlediklerini anlatarak, kentin bilinmeyen tarihi ve güzelliklerini tanıtmaya devam edeceklerini söyledi.

Geziye, turizm acente sahipleri, turist rehberleri ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi Turizm Otelcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri katıldı.

4/ 5