Doğunun kadın komutanları!

İşte Doğu'nun kadın komutanları!

Doğunun kadın komutanları!

Doğu’nun kadın komutanları

Yüksekova’da görev yapan kadın subaylar askerliğin sadece erkek mesleği olduğu anlayışını kırmayı başarıyor. Üsteğmen Güzide Çuhacı, erkeklerden daha başarılı olmuş bir komando ve şimdi tugayın bel kemiği. Teğmen Pakize Yelboğa “Yüksekova‘ya tayin olduğumu öğrenince çok sevindim” diyor.

(Vatan)

1/ 31
Doğunun kadın komutanları!

Türk Ordusu’nda bugün artık en az erkek silah arkadaşları kadar başarılı bir çok kadın subay ve astsubay var. Kadın subaylar toplumun genel algısındaki geri hizmet tabir edilen masa başı görevlerde değil aksine Türkiye’nin en kritik bölgelerinde bir çok operasyonel görevde bulunuyor.

2/ 31
Doğunun kadın komutanları!

Vatan, Türk Ordusu’nun görev yaptığı en kritik bölgelerde olan Hakkari ve ilçesi Yüksekova’daki dört kadın subayla görüştü.

3/ 31
Doğunun kadın komutanları!

Yüksekova’da konuşlu 3. Piyade Tümen Komutanlığı’nda görev yapan Kara Pilot Üsteğmen Çiğdem Doğan, Maliye Üsteğmen Vildan Pınar Mengeş, Topçu Teğmen Pakize Yelboğa ile Hakkari Dağ ve Tugay Komutanlığı Sahra Hizmet Bölük Komutanı İkmal Üsteğmen Güzide Çuhacı’yla görev yerlerinde buluştuk. Türkiye’nin sıfır noktasında İran ve Irak sınırındaki Cilo Dağı ile Sümbül Dağı’na sırtını yaslamış birliklerde görev yapan kadın subaylarla hayatlarını ve görevlerini konuştuk.

4/ 31