Dünyanın en korkunç adası

Meksika'daki bu ada korkutucu bebeklerle süslenmiş..

Dünyanın en korkunç adası

İşte dünyanın en korkunç turistik yeri! İspanyolca ‘La Isla de la Munecas’ yani Türkçe adıyla ‘Oyuncak Bebek Adası’ olarak bilinen Meksika’daki bu ada, isminden beklenin aksine güzel ve sevimli oyuncak bebeklerin dünyası değil, korkutucu bebeklerin dünyası. Kanalların arasında bulunan ada bir sürü gizem ve batıl inancı içinde barındırıyor. Bu adanın her yeri ağaçlara asılmış garip görünüşlü bebeklerle dolu.

1/ 13
Dünyanın en korkunç adası

Adanın kurucusu Don Julian Santana adında bir münzevi yani dünyadan elini eteğini çekmiş bir kişi. Don Julian bu adaya yerleşip ailesiyle bağlarını koparmış, son elli yılını ‘La Isla de la Munecas’ ı kurmaya adamış. Yaşlı adam bu adayı kurarak yıllar önce kanalda boğulan küçük bir kızın ruhunu sevindirdiğine inanıyor.

2/ 13
Dünyanın en korkunç adası

Sebebi ne olursa olsun, Don Julian’nın adayı her adımınızda karşınıza çıkan korkutucu bebeklerle donatarak tuhaf bir yere dönüştürdüğü bir gerçek. Don Julian, bu bebekleri çöplerden toplamış ya da kendi yetiştirdiği sebze, meyvelerle takas etmiş. Bazıları onun rahatsız edilmemek için her yere korkunç bebekleri astığını düşünüyor.

3/ 13
Dünyanın en korkunç adası

2001’de Don Julian evinin yakınlarındaki kanalda boğularak öldü, o ölmesine rağmen onun kurduğu ürkütücü dünya yaşamaya devam ediyor. Bu ada özellikle ölüme ve kana ilgi duyan yeni jenerasyon tarafından sık sık ziyaret ediliyor. Bazı ziyaretçiler hiç yaşamamış olan bu bebeklerin, ‘Ölümümüzden sen sorumlusun!’ diyen bakışlarından çok etkilendiklerini söylüyorlar.

4/ 13