Dünyanın en pahalı 10 yiyeceği !

Günlük hayatta çok ucuza ve kolayca ulaşabileceğiniz yemeklerin fiyatının en fazla ne kadar pahalı olabileceğini merak ediyorsanız işte cevabı...

Dünyanın en pahalı 10 yiyeceği !

Lezzetli yemek yemek için bazen servet ödemeniz gerekebilir. Günlük hayatta çok ucuza ve kolayca ulaşabileceğiniz yemeklerin fiyatının en fazla ne kadar pahalı olabileceğini düşünüyorsunuz? İşte dünyanın en pahalı yiyecekleri: 1)Safran, dünyanın her yerinde yetişen ‘Saffron Crocus’ bitkisinden gelen bir baharattır. Oldukça fazla kaynak ve işçilik gerektirdiği için bu baharatın fiyatı 500 dolar ile 5 bin dolar arasında değişmektedir.

1/ 11
Dünyanın en pahalı 10 yiyeceği !

2) ‘Macadamia’ Dünyanın en pahalı fındığı ‘Macadamia’ fındığıdır. Oldukça sert kabuğunun altında yüzde 80 yağ ile yüzde 4 şeker oranıyla kaymak tadında bir özü bulunuyor. Bu fındığın kilosu 30 doları aşıyor.

2/ 11
Dünyanın en pahalı 10 yiyeceği !

3)Elmas havyarı: Kara havyar dünyanın en pahalı havyarı olarak bilinir. Aslında en pahalı havyar Altın havyardır. ’Almas’ kelimesi Farsça’da elmas anlamına elir. Beluga havyarı ise 100 yılı aşkın bir süredir var olan ve 120 yıldır hemen hemen hiç değişime uğramamış bir balıktan elde edilmektedir. ABD’de bu havyarın kilosu 5 bin dolar civarındadır.

3/ 11
Dünyanın en pahalı 10 yiyeceği !

4) Beyaz trüf mantarı Beyaz trüf mantarı dünyadaki en pahalı mantar olarak bilinir. Kilosu 2 bin euro ile 4 bin euro gibi inanılmaz fiyatlar arasında değişmektedir.

4/ 11