Dünyanın en şanssız insanları

İşte talihsizliğin kral ve kraliçeleri...

Dünyanın en şanssız insanları

Şanssızlar çünkü hayatları boyunca başlarına gelmeyen kalmamış. Başlarına gelen ölümcül kazalardan defalarca kurtulan bu insanlara 'şanslı' diyenler de var. Dilerseniz bu duruma okuyunca siz karar verin.

Evelyn Adams

Bu Amerikalı kadın New Jersey lotosunu kazandı üstelik bir değil tam iki kez! 1985 ve 1986’da yani artarda iki yıl lotodan tam 5.4 milyon dolar kazandı. Bahsedilen bu rakam herhangi bir sıradan insanı şaşırtacak cinsten fakat maalesef Adams paranın büyük bir kısmını Atlantik City’de bir kumar makinesinde kaybetti. Evelyn bir insan olduğunu ve her insanın hatalar yapabileceğini söylüyor.

1/ 11
Dünyanın en şanssız insanları

Henry Ziegland

Kötü şans üzerine belki de en inanılmaz hikaye için 1883’lü yıllara dönmeliyiz. Henry ve kız arkadaşı ayrıldılar ve bunun üzerine kız kendini öldürdü. Kızın sinirli erkek kardeşi onu ıssız bir yere götürdü ve tetiği çekti. Ziegland’ı öldürdüğünü düşünen erkek kardeş daha sonra silahı kendine doğrultarak tetiği çekti ve hayatına son verdi. Ancak Ziegland ölmemişti. Mermi yüzünü sıyırarak geçmiş ve bir ağacın gövdesine saplanmıştı. Ziegland çok şanslı bir adam olduğuna karar verdi. Yıllar sonra Ziegland merminin saplı olduğu büyük ağacı kesmeye karar verdi. Ağaç çok büyük olduğu için kesme işlemini yapamayacağını düşündü ve ağacın altına birkaç dinamit yerleştirdi. Patlamada yıllardır yerinde duran mermi fırlayarak Ziegland’ın kafasına girdi ve canını almış oldu. Onun hayatını kurtaran şans artık onunla değildi anlaşılan!

2/ 11
Dünyanın en şanssız insanları

Frane Selak

1962-1996 yılları arasında bir dizi ölümcül kazadan sağ kurtulmayı başardı. Raydan çıkan bir trenin sebep olduğu kazdan yalnızca kırık bir kolla kurtuldu. Daha sonra havada kapısı açılan uçaktan hava boşluğuna düştü ama kurtulmayı başardı. Arabası alev aldı ama o tabi ki araba alev almadan önce atlamayı başarmıştı. Kazaların ardı arkası kesilmedi. Daha sonra bir benzincide yangın çıktı ve Salek ilginç bir şekilde yine kurtuldu. Birkaç yıl sonra yaya olarak karşıdan karşıya geçerken Frane’e araba çarptı ama yine kazadan sağ olarak kurtulmayı başardı. En son 2003 yılında, Salek lotodan büyük ikramiye kazandı.

3/ 11
Dünyanın en şanssız insanları

Tsutomu Yamaguch

Hiroşima ve Nagazaki’de 2 atom bombası vahşetini de yaşamış ama kurtulmuş tek kişiydi. O savaş zamanı bu iki atom bombası saldırısında da hayatta kalmayı başardı. Ancak ailesini ve çocuklarını kaybetti. 500 bin Japon gibi onlar da atom bombasının nükleer zararları dolayısıyla yakaladıkları kanser nedeniyle yaşamlarını kaybettiler. Ama o ölmedi ve 93 yaşına kadar yaşadı.

4/ 11