Dünyanın konuştuğu mektup

Kate'in 16C'deki babası bulundu

Dünyanın konuştuğu mektup

Kanada'nın Brunswick şehrinde yaşayan Shanell Mouland'ın uçakta yanlarına oturan ve üç yaşındaki otizmli kızı Kate'le yakından ilgilenen '16C'deki Baba'nın kimliği belli oldu.

1/ 13
Dünyanın konuştuğu mektup

Mouland'ın 'Go Team Kate' isimli blogunda yazdığı açık mektup önce viral oldu ardından yerini buldu. Mektubun muhatabının, ABD'li Eric Kunkel olduğu ortaya çıktı.

2/ 13
Dünyanın konuştuğu mektup

Shanell Mouland, dokunaklı mektubunda şöyle diyordu:

"1850 sefer sayılı uçuştaki 16C numaralı koltuğun sahibi sevgili Baba,
Senin adını bilmiyorum ama Kate uçuş boyunca sana 'babacığım' diye hitap ederken onu hiç düzeltmedin...Koltuğunda rahatsız olduğun için yerini değiştirebilirdin. Onu görmezden gelebilirdin. Bana 'Çocuğuna hakim ol' gülümsemesi yapıp kendimi kötü hissetmeme neden olabilirdin. Bunların hiçbirini yapmadın. Kate ile sohbete başladın ve ona kaplumbağalarıyla ilgili sorular sordun. Belki o sorulara hiçbir zaman cevap veremeyecekti ancak o kadar heyecanlandı ki seninle göz temasını devam ettirdi ve ona sorduğun şeylere dikkatini yoğunlaştırabildi. Sizi izledim ve gülümsedim... Teşekkür ederim. Toplum içinde sıkça tekrarladığım özür cümlelerini bana söyletmediğin için teşekkür ederim. Kate'i o kadar çok eğlendirdiğin ve şimdiye kadarki en başarılı uçak yolculuğunu geçirmesini sağladığın için teşekkür ederim. Ve kağıtlarını bir kenara bırakıp kızımızın kaplumbağalarıyla oynadığın için teşekkür ederim."

3/ 13
Dünyanın konuştuğu mektup

Mouland'ın üç yaşındaki kızı Kate, otizmli bir çocuk yani sosyal ve iletişimsel becerileri normal olarak gelişememiş. Bu yüzden Eric Kunkel koltuğuna oturduktan sonra Kate, bir yandan 'babacığım' derken bir yandan da onun kolunu sıkıyordu. Ancak Kunkel bunların hiçbirine tepki vermedi.

4/ 13