Fransa'nın gizli cenneti

Fransa'nın görülmeye değer cennet köşeleri...

Fransa'nın gizli cenneti

Fransa'nın kuzeydoğusundaki Alsace bölgesinde yer alan Colmar kasabası, 9'uncu yüzyıla dayanan geçmişi, tarihi binaları ve doğal güzelliğiyle beğeni topluyor. Colmar'da turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerler arasında Amerika'daki Özgürlük Heykelini yapan heykeltıraş Frederic Auguste Bartholdi'nin doğduğu ev ve müzesi yer alıyor. Avrupa'nın hemen her köşesinden turistin geldiği Colmar'a, son yıllarda özellikle Uzak Doğu ülkelerinden ziyaretçilerin de ilgisi artıyor.

1/ 15
Fransa'nın gizli cenneti

Fransa'nın kuzeydoğundaki Alsace bölgesinde yer alan ve Fransa'nın "gizli cenneti" olarak adlandırılan Colmar kasabası, 9'uncu yüzyıla dayanan geçmişi, tarihi binaları ve doğal güzelliğiyle beğeni topluyor.

2/ 15
Fransa'nın gizli cenneti

Çok iyi korunmuş eski yapılarıyla öne çıkan kasaba, farklı özelliklere sahip birçok mimari eser ve müzeleriyle de bölgeye gelen turistlerin ilgisini çekiyor. İmparator 2. Frederick tarafından 1226 yılında bağımsız imparatorluk şehri statüsü verilen Colmar, Otuz Yıl Savaşı sırasında 1632'de İsveç ordusu tarafından alındı. 1673 yılında yeniden Fransa tarafından fethedilen Colmar, Fransa-Prusya Savaşı sonucunda 1871'de yeni kurulan Alman İmparatorluğu tarafından ilhak edildi.

3/ 15
Fransa'nın gizli cenneti

Versailles Antlaşması'na göre Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Fransa'ya bırakılan Colmar, 1940 yılında Nazi Almanyası tarafından ilhak edildi ve daha sonra 1945 yılında "Colmar Savaşı"nın ardından tekrar Fransız kontrolüne geçti. Geride bırakılan asırlara inat tarihi yapılarını koruyarak adeta yıllara meydan okuyan Colmar, bugün bozulmayan dokusuyla Avrupa'nın hemen her ülkesinden turistlerin ziyaret ettiği önemli yerler arasında bulunuyor.

4/ 15